خانه / دنیای اطراف ما / آمار استفاده از گوشی های هوشمند بین کاربران

آمار استفاده از گوشی های هوشمند بین کاربران

آمار استفاده از گوشی های هوشمند بین کاربران

آمار استفاده از گوشی های هوشمند بین کاربران

آمار استفاده از گوشی های هوشمند بین کاربران

به گزارش سایت با ما بیاموز، امروز با موضوع ” آمار استفاده از گوشی های هوشمند بین کاربران ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

به نقل از خبرگزاری مهر، جدیدترین آمار و بررسی های موسسه پژوهشی نیلسن نشان می دهد، کاربران گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۴ و به صورت متوسط در حدود ۳۷ ساعت و ۲۸ دقیقه از زمان خود را صرف بازی یا وبگردی و … کردند.

این موسسه در حالی این گزارش را منتشر کرده که استفاده از گوشی های هوشمند در سال های قبل نیز بررسی شده بود. استفاده از این وسیله از سال ۲۰۱۲ نسبت به سال ۲۰۱۴ با رشد قابل توجهی مواجه شده از این رو توجه محققان را به خود جلب کرده است.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، در سال ۲۰۱۲ هر کاربر در حدود ۲۳ ساعت و ۲ دقیقه از زمان ماهانه خود را به استفاده از گوشی های هوشمند اختصاص داده بود. این آمار در بازه زمانی مشابه اما در سال ۲۰۱۳ میلادی به ۳۰:۱۵ دقیقه و در سال ۲۰۱۴ میلادی به ۳۷:۲۸ افزایش پیدا کرده است.

آمار استفاده از گوشی های هوشمند

آمار استفاده از گوشی های هوشمند

همانطور که در نمودار زیر دیده می شود، سفید پوستان ۲۵.۹ %، افریقایی- امریکایی ها در حدود ۳۰.۳ %، اسپانیایی تبارها ۲۷.۹ % و در نهایت آسیایی- امریکایی ها ۲۸.۰ % از مدت زمان استفاده از گوشی های هوشمند در ماه را به خود اختصاص داده اند.

مدت زمانی که ملیت های مختلف صرف استفاده از گوشی های هوشمند می کنند نیز به ترتیب در سفید پوستان، افریقایی – امریکایی ها، اسپانیایی ها و آسیا – امریکا به ترتیب ۳۵:۲۵ ،۴۲:۵۸ ، ۴۱:۳۱ و ۳۷:۱۴ دقیقه در ماه است.

آمار استفاده از گوشی های هوشمند

آمار استفاده از گوشی های هوشمند

در ادامه گزارش Nielsen آمده است :

آمار مربوط به سه ماهه سوم سال ۲۰۱۴ میلادی نشان می دهد که در مقایسه با مدت مشابه شاهد رشد ۶۳ % در استفاده از گوشی های هوشمند هستیم. در این بین بازی کردن بیشترین میزان را به خود اختصاص داده است. این آمار در حالی افزایش پیدا می کند که تمایل به شنیدن موسیقی که یکی از برترین تفریحات بود به رتبه دوم نزول پیدا کرده است.»

افرادی که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفتند، در حدود ۱۰ ساعت از زمان ماهانه خود را صرف بازی کردن می کنند. این در حالی است که اختصاص این زمان به بازی در حدود ۴ برابر بیشتر از اولین تفریح یعنی گوش کردن به موسیقی است.

آمار استفاده از گوشی های هوشمند

آمار استفاده از گوشی های هوشمند

این موضوع در حالی است که مردان از برنامه های بیشتری به نسبت زنان استفاده می کنند اما زنان زمان بیشتری را صرف برنامه های نصب شده در گوشی خود می کنند. درصد اختصاص زمان بیشتر به بازی در گوشی های هوشمند در حالی است که اعلام و انتشار این آمار می تواند برای افرادی که در ساخت بازی های رایانه ای یا نرم افزارها هستند، قابل توجه باشد.

 

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...