خانه / دنیای اطراف ما / آمار پرفروش ترین گوشی های جهان

آمار پرفروش ترین گوشی های جهان

آمار پرفروش ترین گوشی های جهان

آمار پرفروش ترین گوشی های جهان

آمار پر فروش ترین گوشی های جهان

به گزارش سایت با ما بیاموز ، امروز تصمیم گرفتیم تا با موضوع آمار پر فروش ترین گوشی های جهان در خدمتتون باشیم.

با توجه به اینکه در حال گذراندن آخرین روز های پایانی سال 2014 هستیم موسسه تحقیقاتی و آمار گیری گارتنر لیستی از فروش شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند یا اسمارت فون ها تهیه کرده که به نظرم خیلی میتونه جالب باشه.

1- آمار افزایش 20 درصدی فروش در ما های آخر سال 2014

طبق آمار انتشار یافته ، فروشگوشی های هوشمند در ماه های پایانی سال 2014 با 20 درصد افزایش مواجه شده اند. در این زمان، حدود 310 میلیون گوشی موبایل به کاربران فروخته شده است و این آمار رو به افزایشه .ویژگی جالب توسط موسسه گارتنر انتشار یافته است که از بین آنها می توان به در صدر بودن فروش شرکت سامسونگ یا فروش اسمارت فون هایی با سیستم عامل اندروید اشاره کرد.

در ماه های گذشته و با عرضه دو محصول جدید شرکت اپل یعنی آیفون 6 و 6 پلاس، بازار فروش تلفن های هوشمند با تجربه متفاوتی در سال 2014 مواجه شدند.

شرکت سامسونگ در زمان مشابه و در سال 2013 میلادی در حدود 80 میلیون فروش داشته است که این آمار در زمان مشابه و در سال 2014 به 73 میلیون گوشی موبایل کاهش پیدا کرده است اما با وجود این کاهش، شرکت سامسونگ هنوز به عنوان یک شرکت برتر شناخته شده و در رتبه نخست فروش قرار گرفته و اپل نیز با اختلاف محسوسی به دنبال سامسونگ پیش می رود.

شرکت اپل در سال 2014 در حدود 38 میلیون تلفن همراه فروخته که در زمان یکسان و در سال 2013 میلادی، فروش این شرکت در حدود 30 میلیون گوشی موبایل بوده است. شرکت های سامسونگ، اپل، هوآوی، Xiaomi و لنوو همانند شکل زیر در رتبه های اول تا پنجم قرار گرفته اند.

آمار پرفروش ترین گوشی های جهان

آمار پرفروش ترین گوشی های جهان

2- آمار فروش سیستم عامل ها در ماه های پایانی سال 2014

از دیگر آمار انتشار یافته توسط موسسه گارتنر می توان به آمار فروش سیستم عامل های اسمارت فون ها اشاره کرد. گوشی های هوشمندی که با سیستم عامل اندروید در حدود 83.1 درصد را به خود اختصاص داده اند که نسبت به زمان مشابه در سال 2013 رشد داشته و IOS نیز در حدود 12.7 درصد که نسبت به زمان مشابه رشد زیادینداشته است.

آمار پرفروش ترین گوشی های جهان

آمار پرفروش ترین گوشی های جهان

3- آمار فروش کلی شرکت های عرضه کننده محصولات فناوری

در لیست فروش اساسی کمپانیها و همانطور که در آمارها نشان داده شده است سامسونگ با ارائه محصولات منحصر به فردی که در ماه های پایانی سال عرضه کرد، توانست رتبه نخست این رتبه بندی را به خود اختصاص دهد.

اما اگر فروش شرکت ها با مدت مشابه در سال 2013 قیاس شود، به سادگی می توان شاهد کاهش فروش محصولات بود. سامسونگ در سال 2013  آمار 25.7 درصدی از فروش اسمارت فون ها را به خود اختصاص داده بود در صورتی که این آمار در سال جاری به 20.6 درصد کاهش پیدا کرده است.

آمار پرفروش ترین گوشی های جهان

آمار پرفروش ترین گوشی های جهان

منبع :

خبرگزاری مهر

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...