خانه / آموزش / آموزش حل مشکلات تلگرام
Telegram
Telegram

آموزش حل مشکلات تلگرام

آموزش حل مشکلات تلگرام

آموزش حل مشکلات تلگرام

آموزش حل مشکلات تلگرام

با ما بیاموز، اخیرا شاهد کامنت ها و نظرات متعددی در زیر مطالب مربوط به برخی از مشکلات برنامه پیام رسان تلگرام بوده ایم که متاسفانه نتوانستیم دقیقا پاسخ مناسبی به کاربران عزیزمان ارائه کنیم. به همین دلیل با کمی جستجو در سایت های ایرانی و خارجی مطالب مفیدی رو پیدا کرده ایم که قصد داریم برخی از آن ها که مشکل عمده کاربران بوده اند را پاسخ دهیم. امیدوارم بتوانیم با کمک یکدیگر مشکلات هم را حل نماییم.

1- حل مشکل ارسال نشدن پیام در تلگرام یا رفع ارور Report Spam

یکی از ویژگی های تلگرام ارسال پیام برای کسانی است که شماره تلفن شما را در گوشی همراه خود ذخیره نکرده است و شما می توانید به کمک این برنامه به این اشخاص پیام ارسال نمایید. نکته جالب توجه این است که پیام شما زمانی که برای تلگرام این شخص ارسال می شود دارای دو گزینه در نسخه Add Contact (اضافه کردن به عنوان مخاطب) و Report Spam ( گزارش به عنوان اسپم یا مزاحم) که در نسخه موبایل این برنامه مشاهده می شود.

و برای کسانی که دارای نسخه برنامه در کامپیوتر یا لپ تاپ هستند دو گزینه Report Spam ( گزارش به عنوان مزاحم) و Hide ( مخفی کردن) نمایش داده می شود که در کامپیوتر و چه در موبایل کسی که این پیام را دریافت کرده است می تواند یکی از این دو گزینه ها را انتخاب نماید.

آموزش حل مشکلات تلگرام

آموزش حل مشکلات تلگرام

اگر این کار یعنی گزارش به عنوان مزاحم یا اسپم Report Spam توسط چندین نفر صورت بگیرد سرور تلگرام شما را به عنوان یک استفاده کننده نادرست از برنامه تلگرام ثبت می نماید و اگر این عمل تکرار شود شما پیامی همانند عبارت زیر را مشاهده خواهید کرد :

Sorry. you can only send messages to mutual contacts at the moment

ترجمه : متاسفیم، شما در حال حاضر فقط می توانید پیام ها را به مخاطبین متقابل ارسال نمایید.

یعنی شما پس مشاهده این متن فقط می توانید به مخاطبان که در تلگرام دارید پیام ارسال کنید. و دچار محدودیت می شود البته این پیام بیشتر برای کسانی پیش می آید که در تلگرام به دنبال سو استفاده هایی مانند کسب درآمد و ایجاد مزاحمت هستند یا برای کسانی که یک پیام را برای بیش از 40 نفر ارسال نماید . نمایش داده می شود.

آموزش حل مشکلات تلگرام

آموزش حل مشکلات تلگرام

خب حالا چگونه مشکل اسپم شدن در تلگرام را رفع کنیم ؟

راه حل اول : سرور برنامه تلگرام به شکل پیش فرض پس از دوره زمانی هفت روزِ این مشکل را حل می کند ولی شما نیز باید به تعدادی نکات توجه کنید.

زمانی که پیام مورد نظر را مشاهده نموده اید از ارسال نمودن پیام به صورت متن و تصویر برای مخاطبانی که ان ها را نمی شناسید و شماره شما در گوشی آن ها ذخیره نیست دوری کنید.تا مجددا شاهد اخطار نباشید

راه حل دوم : در این بخش شما می توانید با استفاده از ایمیل به رفع مشکل اسپم شدن در تلرام بپردازید. در واقع خود تلگرام ایمیلی را برای حل این مشکل در دسترس کاربران خود قرار داده است..بر اساس گفته های تلگرام برای این مشکل شما می بایسد شماره موبایل مسدود یا اسپم شده خود را با کد بین الملی یعنی 98+ با موضوع و عنوان SPAM در بخش موضوع ایمیل به ادرس الکترونیکی spam@telegram.org ارسال کنید. برای انجام درست این مورد از تصویر زیر کمک بگیرید.

آموزش حل مشکلات تلگرام

آموزش حل مشکلات تلگرام

2- چگونه از عضو شدن در پیچ های تبلیغاتی در تلگرام جلوگیری کنیم؟

مرحله اول: برای رفع این مشکل در گام نست وارد بخش تنظیمات شوید و در بخش Setting روی قسمت Privacy and Security لمس کنید.

مرحله دوم : در این بخش قسمت Groups اضافه شده است، بر روی آن لمس نمایید.

مرحله سوم : این قسمت به صورت پیش فرض بر روی Everybody ( همه) تنظیم شده که می توانید آن را بر روی My Contacts ( مخاطبان من) تنظیم نمایید تا فقط افراد لیست شما بتوانند به اضافه کردن شما به گروه های تلگرام بپردازند.

همچنین در قسمت پایین اگر تعدادی از دوستان و افراد لیست شما هنوز بدون اجازه ، شما را به گروه های تلگرام جوین می کنند. شما می توانید لیست مخصوص Never Allow معرفی کنید تا آنها هیچوقت نتوانند شما را بدون اجازه شما به گروه اضافه کنند.

مرحله چهارم : زمانی که در بخش بالا روی My Contacts ( مخاطبان من) باشد با لمس به روی Add User ( اضافه کردن کاربر) در بخش Never Allow میتوانید شخص مورد نظر را از لیست انتخاب و بر روی تیک بالا لمس کنید.

سرانجام برای اعمال تنظیمات کلی بر روی تیک قسمت Groups لمس کنید تا تغییرات در حساب کاربری شما انجام شود.

 

3- نحوه مخفی کردن آخرین بازدید شما در تلگرام از دید مخاطبان

از قسمت Setting وارد تنظیمات برنامه تلگرام خود شوید. در این قسمت از تنظیمات وارد privacy and security شوید و در بخش last seen گزینه nobody ( هیچ کس) را انتخاب کنید. با این تغییر کسی نمی تواند آخرین بازدید شما را مشاهده کند.

 

4- آموزش جلوگیری از خواندن پیام بعد از ارسال اشتباه آن در تلگرام :

گاهی اوقات در تلگرام ما به شکل اشتباه پیامی را برای شخص مورد نظر ارسال می نماییم، همانطور که اطلاع دارید در تلگرام ویژگی حذف کردن پیام بعد از ارسال وجود ندارد و پیام شما بعد از ارسال برای طرف مورد نظر در سرورهای تلگرام باقی می ماند و بعد از آنلاین شدن مخاطب مرود نظر پیام به نمایش در خواهد آمد.

ولی اگر شخص مورد نظر شما در هنگام ارسال پیام آنلاین نبود و تنها یک تیک ارسال پیام در زیر پیام ارسال شده وجود داشت و تیک دوم که به منظور رسیدن پیام به مخاطب مورد نظر می باشد (Message Delivery) هنوز نمایش داده نشد شما می توانید با بلاک نمودن شخص قبل از آنلاین شدن او از دریافت و مشاهده پیام اشتباه توسط او جلوگیری نمایید.

دقت داشته باشد در این روش حتما می بایست منتظر شوید تا فرد آنلاین شده و پس از آن او را از بلاک در بیاورید و به این صورت پیام ارسال شده اشتباه برای او نمایش داده نخواهد شد.

 

5- آموزش خواندن پیام در تلگرام زمانی که دو تیک آن خورده نشده است.

همانطور که می دانید زمانی که پیامی برای شما ارسال می شود و ان را مشاهده می کنید دو تیک در زیر پیامی که برای شما ارسال شده زده می شود و طرف مقابل متوجه می شود که پیام ارسالی از طرف او را شما خوانده اید. ولی به هر دلیلی اگر قصد ندارید طرف مقابل متوجه خوانده شدن پیام از جانب شما شود می توانید به روش زیر عمل کنید.

در نسخه موبایل تلگرام وارد بخش تنظیمات Setting و از این بخش وارد Notification and Sounds و در این بخش بر روی گزینه Popup Notification لمس کنید.

در پنجره ای که باز می شود بر اساس نیاز خود می توانید یکی از گزینه های Only Screen On یا Always show popup را فعال نمایید.

بعد از اعمال تغییرات زمانی که پیامی برای شما ارسال ی شود روی صفحه گوشی پنجره پاپ آپ نمایش داده می شود که شما می توانید به آسانیمحتوا پیام را مشاهده کرده و تا زمانی که پاسخی برای آن ارسال نکنید دو تیک دریافت و خوانده شدن پیام در تلگرام نمایش داده نخواهد شد.

 

6- آموزش پاک کردن پسورد تلگرام

به خاطر اینکه پسورد در سرور تلگرام دخیره نمی شود و در گوشی شما ذخیره خواهد شد شما می توانید با با پاک نمودن برنامه تلگرام در کامپیوتر یا اپلیکیشن تلگرام در گوشی و نصب مجدد آن و لاگین کردن (login) مجدد می توانید بدون از دست دادن هیچگونه اطلاعاتی پسورد تلگرام خود را بردارید.

 

7- آموزش تغییر دادن شماره تلگرام بدون از دست دادن اطلاعات

اگر قصد دارید شماره ای که در حال حاظر بر روی حساب کاربری تلگرام خود دارید را تغییر دهید و شماره جدیدی را جایگزین شماره فعلی کنید، در تلگرام نسخه موبایل به قسمت تنظیمات (Setting) رفته و از بخش اطلاعات (Info) بر روی شماره تلفن خود لمس کنید.

در صفحه بعد گزینه Change My Phone Number انتخاب کنید. پیامی که به نمایش در خواهد آمد را OK کنید.

در بخش بعدی شماره موبایل جدید خود را وارد کرده و سپس بر روی تیک بالای صفحه لمس کنید.

سرانجام کد امنیتی برای شماره موبایل جدید شما ارسال خواهد شد که در صفحه بعد باید کد را وارد کرده تا شماره موبایل جدید شما تایید و تمامی اطلاعات به حساب کاربری جدید منتقل شود.

نکته : دقت کنید که که لیست دوستان شما به همان صورت قبلی باقی خواهد ماند و دوستان شما می توانند  شماره جدید شما را مشاهده کنند.

 

8- آیا قرار دادن عکس در تلگرام امنیت دارد ؟

به صورت کلی باید عرض کنیم که ارسال عکس از محیط شخصی  یعنی کامپیوتر یا گوشی شما به محیط تلگرام، خوب نیست چرا که سیاست حریم خصوصی تلگرام به این شکلاست که به شما اجازه می دهد عکس های فعلی و قبلی کاربر که برای عکس پروفایل (Profile) خود گذاشته بوده است و حذف شان نکرده را ببینید؛ حتی اگر وی را نشناسید و از طریق عضویت در گروه ها، یا از طریق آی دی او را پیدا کرده باشید.

 

9- چرا فردی که از گروه تلگرام خارج شده است (لفت داده است) دیگر نمی تواند وارد گروه شود؟

قوانین تلگرام به این شکل است که اگر کسی با خواسته خود گروه را ترک کرده می کند حتماً از بودن در گروه لذت نمی برد و مجددا اجازه نمی دهد به گروهی که از آن لذت نمی برد وارد شود. ولی اگر کسی را از گروهی خارج کرده باشید می توانید چه از طریق لینک و چه از طریق add member او را وارد گروه کنید.

 

10- علت نمایش داده نشدن شماره تماس در تلگرام

کاربران زیادی در مورد نمایش شماره موبایل خود به کاربران دیگر در تلگرام درچار تردید و سوالاتی هستند. پیشنهاد میکنم در مواردی که شماره تماس شما برای دیگران مشخص می شود را در زیر مشاهده کنید.

1– اگر شما شخصی را توسط شماره موبایل او به لیست دوستان خود (Contacts List)اضافه کنید و پس از آن به او پیام دهید شخص مورد نظر شماره موبایل شما را خواهد دید.

2– اگر شما از طریق آی دی با کاربر دیگری ارتباط برقرار نموده ایدو پیام شما به گروه، افراد و کانال های تلگرام ارسال یا فور وارد شده است،شماره تماس شما نمایش داده نمی شود و به صورت ناشناس یا unknown خواهید بود.

3- زمانی که شماره ای در تلگرام بین دو کاربر به اشتراک گذاشته شد و هر دو توانایی دیدن شماره یکدیگر را دارند، همیشه شماره ها (Phone Numbers) نمایش داده می شوند حتی در زمانی که یکی از کاربران پروفایل خود را ببندید یا شما شماره وی را از لیست دوستان خود پاک کنید .

 

11- چگونه از هک تلگرام جلوگیری کنیم؟

1. ابتدا برنامه تلگرام را باز کرده و وارد تنظیمات آن شده و سپس گزینه privacy and security را لمس کنید.

2. حالا به بخش passcode lock بروید.

3. در این بخش باید passcode lock را لمس کنید و پسورد  دلخواه را انتخاب کنید.

4. بعد از انجام اینکار در بالای صفحه سمت راست یک آیکن قفل به نمایش در خواهد آمد که باید هنگام خروج آن را لمس کنید تا آیکن به شکل قفل بسته در بیاید.

5. اما ممکن است گاهی فراموش کنید که آیکن مورد نظر را لمس کنید. شما قادر خواهید بود یک گزینه ای را فعال کنید که بعد از گذشت چند دقیقه برنامه به طور اتوماتیک قفل شود. برای فعال کردن این گزینه مسیر قبلی را طی کنید و auto lock را انتخاب نماید.

6. پس از آن کادری برای شما نمایش داده می شود که بهتر است آن را بر روی (minutes 1) یک دقیقه قرار دهید.

 

12- چگونه اکانت هک شده تلگرام را پس بگیریم ؟

در گام نخست آیکن More را از منوی تلگرام انتخاب و از منوی باز شده گزینه تنظیمات  Setting را انتخاب کنید و در مرحله بعد Privacy and Security را مجددا انتخاب نمایید.

Active Sessions را از پنجره Security انتخاب کنید.

در این بخش شما در قسمت Current Session نام دستگاه فعلی را مشاهده می کنید که با انتخاب گزینه Terminate All Other Sessions تمامی دستگاه های دیگر متصل به شماره شما که در حال حاضر وارد اکانت شما شده اند اتصالشان از بین خواهد رفت (Logout) و تنها دستگاه فعلی شما متصل به حساب کاری باقی خواهد ماند.

همچنین از قسمت Active Session لیست دستگاه های متصل به شماره را مشاهده کنید و در صورتی که دستگاهی برای شما ناشناس بود با انتخاب آن و بعد از Ok کردن پیغام تایید آنرا از لیست اتصال ها حذف کنید.

دوستان عزیز اگر مشکلی دارید در قالب نظرات عنوان کنید تا به کمک یکدیگر مشکلاتمان را حل کنیم. همچنین ما نحوه حل تمامی مشکلات کاربران رو نمیدونیم و از کسانی که اطلاع دارند خواهش میکنیم به سوال کاربران پاسخ دهند. با تشکر از شما.
منابع :
github.com
core.telegram.org
learning.asarayan.com
این صفحه را در تلگرام به اشتر

109 نظر ها

 1. یه سوال داشتم ممنون می شم پاسخ بدید :
  چرا تلگرام در دفعه اول ورود به یک اکانتی که ساخته ایم وقتی می خواد کانتکت های گوشی رو با تلگرام سینک کنه تعداد زیادیشونو نمی شناسه و می زنه که اینها تلگرام ندارند در حالی که اونها تلگرام دارند ؟؟؟ این مشکل مخصوصا برای تعداد بالای 2 هزارتا کانتکت خیلی پیش می یاد ! چطور میشه درستش کرد که همه ی اون کانکتهایی که نفهمیده و سینک نکرده را هم بفهمه ؟؟؟

  با سپاس از سایت خوب تان !

 2. سلام
  یک اکانت با شماره موبایل ایرانسل داشتم که امروز با کمال تعجب متوجه شدم تلگرام خودش اکانت حذف کرده و موقع ورود با همون شماره پیام میده: phone number is banned
  در صورتی که من فقط استفاده عادی و قانونی با این اکانت داشتم!
  لطفاً اگر اطلاعاتی دارید، راهنمایی دقیق بفرمایید؟
  با سپاس

 3. سلام تلگرامم رو کامپیوتره هربار ک میخام وارد تل شم ازم شماره و کد میخاد چیکارش کنم

 4. ایمیل من mahsabts9720@gmail.com هست لطفا هر کس که میدونه چجوری مشکلمو حل کنم بهم ایمیل بده

 5. مشکل ما هم بود و با تلگرام اصلی درست شد ممنون از سایت خوب تون !

 6. مشکل ما هم بود و با تلگرام اصلی درست شد ممنون از سایت خوب تون !

 7. سلام
  من چند روز پیش کانال فروشگاهی که خودم مدیرش هستم رو برای برداشتن لینک خصوصی(Privet)کردم ولی الان هر کاری میکنم کانال به حالت عمومی(public)برنمیگرده

  ممنون میشم هرچه سریعتر کمک کنید؟؟؟

 8. سلام من یک خط خریداری کرده ام که قبلا تلگرام اینخط روی گوشی دیگری نصب شده است حال که تلگرام را میخوام نصب کنم بعد از وارد کردن کد فعالسازی کد cloudرا میپرسد که قبلا نصب شده و این کد را به من نمیدهند حال اگه بخوام delete acountهم انجام بدم کد برای تلگرام اون شخص میره حال با توجه به اینکه سبم کارت پیش منه ولی نه میتونم تلگرام نصب کنم نه پاکش کنم خواهشمند است راهنماییم کنید

 9. سلام وقت بخیر
  من 10روز پیش از تلگرامم خارج شدم اومدم دوباره وصل شم اما اس ام اس کد ورود نمیاد هرکاری میکنم برنامه رو پاک کردم دوباره نصب کردم فیلتر شکنمو عوض کردم تلگرام ایکس و پلاس هم امتحان کردم فایده ای نداشت
  دیگه نمیدونم چیکار کنم
  لطفا راهنماییم کنید

 10. با سلام. بنده هر تلگرامی چه طلایی چه موبوگرام نصب کنم حتما باید وارد تلگرام بشم تا وصل بشه و پیام برام بیاد وگرنه از تلگرام که خارج بشم هیچ اعلانی برام نمیاد. تنظیمات گوشی و تلگرام چک کردم درست بود .ممنون میشم کمکم کنین

 11. اصولا وقتی تو تلگرام شخصی با شماره به شما پیام میده هرچند شما شماره اون شخص رو سیو نداشته باشید چون اون شمارو تو ادد لیساش داره شمارش براتون نمایان میشه ولی برای من چن مدتی هست ک هرکسی بهم پیام میدا اگ من سبوش نداشته باشم شمارش نمیوفته.مشکل از چیه؟؟؟

  • تلگرامتون مشکلی نداره دیگه اگه یکی شمارتون رو داشته باشه اما شما نداشته باشین پی ویتون بیاد شمارش نمیفته

 12. سلام.وقت بخیرمن تو هیچ گروهی نمیتونم عضو بشم.اروو میده sorry this chat dosent seem to exite

 13. سلام برا من به مشکل خورده توروخدا درست کنید
  https://t.me/Vwork

 14. سلام .
  ببخشید من ۵ تا اکانت دارم خب تو هر کدومش میخوام لینک رابزنم وارد گپ شوم مینویسه گفت و گویی دیگر در دسترس نیس.
  یا میخوام وارد کانال شم مینویسه خطایی رخ داد. علتش چیه؟؟
  09145234203این شمارمه به این پیام بدید.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

مار با چوب بستنی

آموزش ساخت مار با چوب بستنی برای کاردستی کودکان

مار با چوب بستنی : یکی از کاردستی های زیبایی که کودکان می توانند برای ...