صفحه اصلی / آموزش / آموزش حل مشکلات تلگرام

آموزش حل مشکلات تلگرام

آموزش حل مشکلات تلگرام
آموزش حل مشکلات تلگرام

آموزش حل مشکلات تلگرام

با ما بیاموز، اخیرا شاهد کامنت ها و نظرات متعددی در زیر مطالب مربوط به برخی از مشکلات برنامه پیام رسان تلگرام بوده ایم که متاسفانه نتوانستیم دقیقا پاسخ مناسبی به کاربران عزیزمان ارائه کنیم. به همین دلیل با کمی جستجو در سایت های ایرانی و خارجی مطالب مفیدی رو پیدا کرده ایم که قصد داریم برخی از آن ها که مشکل عمده کاربران بوده اند را پاسخ دهیم. امیدوارم بتوانیم با کمک یکدیگر مشکلات هم را حل نماییم.

1- حل مشکل ارسال نشدن پیام در تلگرام یا رفع ارور Report Spam

یکی از ویژگی های تلگرام ارسال پیام برای کسانی است که شماره تلفن شما را در گوشی همراه خود ذخیره نکرده است و شما می توانید به کمک این برنامه به این اشخاص پیام ارسال نمایید. نکته جالب توجه این است که پیام شما زمانی که برای تلگرام این شخص ارسال می شود دارای دو گزینه در نسخه Add Contact (اضافه کردن به عنوان مخاطب) و Report Spam ( گزارش به عنوان اسپم یا مزاحم) که در نسخه موبایل این برنامه مشاهده می شود.

و برای کسانی که دارای نسخه برنامه در کامپیوتر یا لپ تاپ هستند دو گزینه Report Spam ( گزارش به عنوان مزاحم) و Hide ( مخفی کردن) نمایش داده می شود که در کامپیوتر و چه در موبایل کسی که این پیام را دریافت کرده است می تواند یکی از این دو گزینه ها را انتخاب نماید.

آموزش حل مشکلات تلگرام
آموزش حل مشکلات تلگرام

اگر این کار یعنی گزارش به عنوان مزاحم یا اسپم Report Spam توسط چندین نفر صورت بگیرد سرور تلگرام شما را به عنوان یک استفاده کننده نادرست از برنامه تلگرام ثبت می نماید و اگر این عمل تکرار شود شما پیامی همانند عبارت زیر را مشاهده خواهید کرد :

Sorry. you can only send messages to mutual contacts at the moment

ترجمه : متاسفیم، شما در حال حاضر فقط می توانید پیام ها را به مخاطبین متقابل ارسال نمایید.

یعنی شما پس مشاهده این متن فقط می توانید به مخاطبان که در تلگرام دارید پیام ارسال کنید. و دچار محدودیت می شود البته این پیام بیشتر برای کسانی پیش می آید که در تلگرام به دنبال سو استفاده هایی مانند کسب درآمد و ایجاد مزاحمت هستند یا برای کسانی که یک پیام را برای بیش از 40 نفر ارسال نماید . نمایش داده می شود.

آموزش حل مشکلات تلگرام
آموزش حل مشکلات تلگرام

خب حالا چگونه مشکل اسپم شدن در تلگرام را رفع کنیم ؟

راه حل اول : سرور برنامه تلگرام به شکل پیش فرض پس از دوره زمانی هفت روزِ این مشکل را حل می کند ولی شما نیز باید به تعدادی نکات توجه کنید.

زمانی که پیام مورد نظر را مشاهده نموده اید از ارسال نمودن پیام به صورت متن و تصویر برای مخاطبانی که ان ها را نمی شناسید و شماره شما در گوشی آن ها ذخیره نیست دوری کنید.تا مجددا شاهد اخطار نباشید

راه حل دوم : در این بخش شما می توانید با استفاده از ایمیل به رفع مشکل اسپم شدن در تلرام بپردازید. در واقع خود تلگرام ایمیلی را برای حل این مشکل در دسترس کاربران خود قرار داده است..بر اساس گفته های تلگرام برای این مشکل شما می بایسد شماره موبایل مسدود یا اسپم شده خود را با کد بین الملی یعنی 98+ با موضوع و عنوان SPAM در بخش موضوع ایمیل به ادرس الکترونیکی spam@telegram.org ارسال کنید. برای انجام درست این مورد از تصویر زیر کمک بگیرید.

آموزش حل مشکلات تلگرام
آموزش حل مشکلات تلگرام

2- چگونه از عضو شدن در پیچ های تبلیغاتی در تلگرام جلوگیری کنیم؟

مرحله اول: برای رفع این مشکل در گام نست وارد بخش تنظیمات شوید و در بخش Setting روی قسمت Privacy and Security لمس کنید.

مرحله دوم : در این بخش قسمت Groups اضافه شده است، بر روی آن لمس نمایید.

مرحله سوم : این قسمت به صورت پیش فرض بر روی Everybody ( همه) تنظیم شده که می توانید آن را بر روی My Contacts ( مخاطبان من) تنظیم نمایید تا فقط افراد لیست شما بتوانند به اضافه کردن شما به گروه های تلگرام بپردازند.

همچنین در قسمت پایین اگر تعدادی از دوستان و افراد لیست شما هنوز بدون اجازه ، شما را به گروه های تلگرام جوین می کنند. شما می توانید لیست مخصوص Never Allow معرفی کنید تا آنها هیچوقت نتوانند شما را بدون اجازه شما به گروه اضافه کنند.

مرحله چهارم : زمانی که در بخش بالا روی My Contacts ( مخاطبان من) باشد با لمس به روی Add User ( اضافه کردن کاربر) در بخش Never Allow میتوانید شخص مورد نظر را از لیست انتخاب و بر روی تیک بالا لمس کنید.

سرانجام برای اعمال تنظیمات کلی بر روی تیک قسمت Groups لمس کنید تا تغییرات در حساب کاربری شما انجام شود.

 

3- نحوه مخفی کردن آخرین بازدید شما در تلگرام از دید مخاطبان

از قسمت Setting وارد تنظیمات برنامه تلگرام خود شوید. در این قسمت از تنظیمات وارد privacy and security شوید و در بخش last seen گزینه nobody ( هیچ کس) را انتخاب کنید. با این تغییر کسی نمی تواند آخرین بازدید شما را مشاهده کند.

 

4- آموزش جلوگیری از خواندن پیام بعد از ارسال اشتباه آن در تلگرام :

گاهی اوقات در تلگرام ما به شکل اشتباه پیامی را برای شخص مورد نظر ارسال می نماییم، همانطور که اطلاع دارید در تلگرام ویژگی حذف کردن پیام بعد از ارسال وجود ندارد و پیام شما بعد از ارسال برای طرف مورد نظر در سرورهای تلگرام باقی می ماند و بعد از آنلاین شدن مخاطب مرود نظر پیام به نمایش در خواهد آمد.

ولی اگر شخص مورد نظر شما در هنگام ارسال پیام آنلاین نبود و تنها یک تیک ارسال پیام در زیر پیام ارسال شده وجود داشت و تیک دوم که به منظور رسیدن پیام به مخاطب مورد نظر می باشد (Message Delivery) هنوز نمایش داده نشد شما می توانید با بلاک نمودن شخص قبل از آنلاین شدن او از دریافت و مشاهده پیام اشتباه توسط او جلوگیری نمایید.

دقت داشته باشد در این روش حتما می بایست منتظر شوید تا فرد آنلاین شده و پس از آن او را از بلاک در بیاورید و به این صورت پیام ارسال شده اشتباه برای او نمایش داده نخواهد شد.

 

5- آموزش خواندن پیام در تلگرام زمانی که دو تیک آن خورده نشده است.

همانطور که می دانید زمانی که پیامی برای شما ارسال می شود و ان را مشاهده می کنید دو تیک در زیر پیامی که برای شما ارسال شده زده می شود و طرف مقابل متوجه می شود که پیام ارسالی از طرف او را شما خوانده اید. ولی به هر دلیلی اگر قصد ندارید طرف مقابل متوجه خوانده شدن پیام از جانب شما شود می توانید به روش زیر عمل کنید.

در نسخه موبایل تلگرام وارد بخش تنظیمات Setting و از این بخش وارد Notification and Sounds و در این بخش بر روی گزینه Popup Notification لمس کنید.

در پنجره ای که باز می شود بر اساس نیاز خود می توانید یکی از گزینه های Only Screen On یا Always show popup را فعال نمایید.

بعد از اعمال تغییرات زمانی که پیامی برای شما ارسال ی شود روی صفحه گوشی پنجره پاپ آپ نمایش داده می شود که شما می توانید به آسانیمحتوا پیام را مشاهده کرده و تا زمانی که پاسخی برای آن ارسال نکنید دو تیک دریافت و خوانده شدن پیام در تلگرام نمایش داده نخواهد شد.

 

6- آموزش پاک کردن پسورد تلگرام

به خاطر اینکه پسورد در سرور تلگرام دخیره نمی شود و در گوشی شما ذخیره خواهد شد شما می توانید با با پاک نمودن برنامه تلگرام در کامپیوتر یا اپلیکیشن تلگرام در گوشی و نصب مجدد آن و لاگین کردن (login) مجدد می توانید بدون از دست دادن هیچگونه اطلاعاتی پسورد تلگرام خود را بردارید.

 

7- آموزش تغییر دادن شماره تلگرام بدون از دست دادن اطلاعات

اگر قصد دارید شماره ای که در حال حاظر بر روی حساب کاربری تلگرام خود دارید را تغییر دهید و شماره جدیدی را جایگزین شماره فعلی کنید، در تلگرام نسخه موبایل به قسمت تنظیمات (Setting) رفته و از بخش اطلاعات (Info) بر روی شماره تلفن خود لمس کنید.

در صفحه بعد گزینه Change My Phone Number انتخاب کنید. پیامی که به نمایش در خواهد آمد را OK کنید.

در بخش بعدی شماره موبایل جدید خود را وارد کرده و سپس بر روی تیک بالای صفحه لمس کنید.

سرانجام کد امنیتی برای شماره موبایل جدید شما ارسال خواهد شد که در صفحه بعد باید کد را وارد کرده تا شماره موبایل جدید شما تایید و تمامی اطلاعات به حساب کاربری جدید منتقل شود.

نکته : دقت کنید که که لیست دوستان شما به همان صورت قبلی باقی خواهد ماند و دوستان شما می توانند  شماره جدید شما را مشاهده کنند.

 

8- آیا قرار دادن عکس در تلگرام امنیت دارد ؟

به صورت کلی باید عرض کنیم که ارسال عکس از محیط شخصی  یعنی کامپیوتر یا گوشی شما به محیط تلگرام، خوب نیست چرا که سیاست حریم خصوصی تلگرام به این شکلاست که به شما اجازه می دهد عکس های فعلی و قبلی کاربر که برای عکس پروفایل (Profile) خود گذاشته بوده است و حذف شان نکرده را ببینید؛ حتی اگر وی را نشناسید و از طریق عضویت در گروه ها، یا از طریق آی دی او را پیدا کرده باشید.

 

9- چرا فردی که از گروه تلگرام خارج شده است (لفت داده است) دیگر نمی تواند وارد گروه شود؟

قوانین تلگرام به این شکل است که اگر کسی با خواسته خود گروه را ترک کرده می کند حتماً از بودن در گروه لذت نمی برد و مجددا اجازه نمی دهد به گروهی که از آن لذت نمی برد وارد شود. ولی اگر کسی را از گروهی خارج کرده باشید می توانید چه از طریق لینک و چه از طریق add member او را وارد گروه کنید.

 

10- علت نمایش داده نشدن شماره تماس در تلگرام

کاربران زیادی در مورد نمایش شماره موبایل خود به کاربران دیگر در تلگرام درچار تردید و سوالاتی هستند. پیشنهاد میکنم در مواردی که شماره تماس شما برای دیگران مشخص می شود را در زیر مشاهده کنید.

1– اگر شما شخصی را توسط شماره موبایل او به لیست دوستان خود (Contacts List)اضافه کنید و پس از آن به او پیام دهید شخص مورد نظر شماره موبایل شما را خواهد دید.

2– اگر شما از طریق آی دی با کاربر دیگری ارتباط برقرار نموده ایدو پیام شما به گروه، افراد و کانال های تلگرام ارسال یا فور وارد شده است،شماره تماس شما نمایش داده نمی شود و به صورت ناشناس یا unknown خواهید بود.

3- زمانی که شماره ای در تلگرام بین دو کاربر به اشتراک گذاشته شد و هر دو توانایی دیدن شماره یکدیگر را دارند، همیشه شماره ها (Phone Numbers) نمایش داده می شوند حتی در زمانی که یکی از کاربران پروفایل خود را ببندید یا شما شماره وی را از لیست دوستان خود پاک کنید .

 

11- چگونه از هک تلگرام جلوگیری کنیم؟

1. ابتدا برنامه تلگرام را باز کرده و وارد تنظیمات آن شده و سپس گزینه privacy and security را لمس کنید.

2. حالا به بخش passcode lock بروید.

3. در این بخش باید passcode lock را لمس کنید و پسورد  دلخواه را انتخاب کنید.

4. بعد از انجام اینکار در بالای صفحه سمت راست یک آیکن قفل به نمایش در خواهد آمد که باید هنگام خروج آن را لمس کنید تا آیکن به شکل قفل بسته در بیاید.

5. اما ممکن است گاهی فراموش کنید که آیکن مورد نظر را لمس کنید. شما قادر خواهید بود یک گزینه ای را فعال کنید که بعد از گذشت چند دقیقه برنامه به طور اتوماتیک قفل شود. برای فعال کردن این گزینه مسیر قبلی را طی کنید و auto lock را انتخاب نماید.

6. پس از آن کادری برای شما نمایش داده می شود که بهتر است آن را بر روی (minutes 1) یک دقیقه قرار دهید.

 

12- چگونه اکانت هک شده تلگرام را پس بگیریم ؟

در گام نخست آیکن More را از منوی تلگرام انتخاب و از منوی باز شده گزینه تنظیمات  Setting را انتخاب کنید و در مرحله بعد Privacy and Security را مجددا انتخاب نمایید.

Active Sessions را از پنجره Security انتخاب کنید.

در این بخش شما در قسمت Current Session نام دستگاه فعلی را مشاهده می کنید که با انتخاب گزینه Terminate All Other Sessions تمامی دستگاه های دیگر متصل به شماره شما که در حال حاضر وارد اکانت شما شده اند اتصالشان از بین خواهد رفت (Logout) و تنها دستگاه فعلی شما متصل به حساب کاری باقی خواهد ماند.

همچنین از قسمت Active Session لیست دستگاه های متصل به شماره را مشاهده کنید و در صورتی که دستگاهی برای شما ناشناس بود با انتخاب آن و بعد از Ok کردن پیغام تایید آنرا از لیست اتصال ها حذف کنید.

دوستان عزیز اگر مشکلی دارید در قالب نظرات عنوان کنید تا به کمک یکدیگر مشکلاتمان را حل کنیم. همچنین ما نحوه حل تمامی مشکلات کاربران رو نمیدونیم و از کسانی که اطلاع دارند خواهش میکنیم به سوال کاربران پاسخ دهند. با تشکر از شما.
منابع :
github.com
core.telegram.org
learning.asarayan.com
این صفحه را در تلگرام به اشتر

این مطالب را نیز ببینید!

آموزش ساخت نگهدارنده ملاقه

آموزش ساخت نگهدارنده ملاقه برای آشپزخانه

آموزش ساخت نگهدارنده ملاقه برای آشپزخانه با ما بیاموز، در آموزش های قبلی با “ چگونه …

70 دیدگاه‌ها

 1. سلام دوست عزیز

  شما چند بار خواستن وارد بشید برای همین تلگرام فعلا محدودتون کرده یه چند ساعت بعد مجددا وارد بشید

 2. با سلام و خسته نباشید
  من گزینه ی auto GIFرو غیر فعال کردم اما وقتی وارد هر کدوم از کانالها میشم بازهم تمام عکسها رو اتوماتیک باز میکنه عکسهایی که من نمیخام بازشون کنم اصلن هزینه ی اینترنتم هم افزایش پیدا میکنه خواهش میکنم راهنمایی کنید ممنون میشم

  • دوست عزیز

   auto GIF برای فایل های گیف هست یعنی عکس های متحرک.

   منظورتون این نوع عکس هاست که درست غیر فعال کردید ولی اگه منظورتون عکس های سادست باید بخش تصاویر هم غیر فعال کنید

 3. سلام خسته نباشید من مدیر کانال قرآن هستم خیلی برام مهمه متوجه بشم وقتی یکی از اعضاء بدون مشورتم میره خواهش میکنم خواهش میکنم اگه میدونید بفرمایین چه کار باید کنم که متوجه ترک اعضاء از کانال بشم

  • سلام دوست عزیز

   وقتی داخل کانال تلگرامتون هستید از بخش تنظیمات یا همان سه نقطه.

   وارد بخش مدیریت کانال ( Manage Channel) بشید و از منوی باز شده گزینه آخرین تغییرات ( recent action) رو انتخاب کنید

   در این بخش می تونید تغییراتی مانند خروج و عضویت اعضا رو مشاهده کنید

 4. چرا کامنت من رو تایید نکردید؟
  من مشکلم جدیه
  من یک کانال ایجاد کردم حدود یک سال پیش. گوشیم رو ولی به دلایلی خاموش کردم. ۳ روز پیش که دوباره روشن کردم دیدم تلگرامم پریده. دوباره با شماره موبایل بازش کردم دیدم کانالم هم در دسترس نیست. وقتی خواستم بسازم گفت این اسم قبلا انتخاب شده. دیدم کانال سر جاشه اما من دسترسی ندارم. ادمین هم فقط خومم. حالا باید چه کار کنم که یا دیلیتش کنم یا بهش دسترسی داشته باشم. به تلگرام هم پیام دادم. هم تو خود تلگرام هم به توییترش و هم ب ایمیلشون. جواب ندادند.

  • سلام دوست عزیز

   معمولا پس از یک سال اکانت های تلگرام اگه بهشون دسترسی نداشته باشید حذف میشن

 5. سلام . محدودیتی در ساخت کانال هست ؟ بنده ریپورت نیستم ولی بعد از بسته شدن کانال دوم دیگه نمیتونم کانالی بزنم متاسفانه

  • سلام دوست عزیز

   محدودیتی در ساخت کانال وجود ندارد.

   چند ساعت صبر کنید و مجددا به ساخت کانال تلگرام بپردازید

 6. سلام من با اینکه اینترنت دارم در تلگرامم نه پیامم میره نه پیام دریافت میکنم مشکل کجاست؟

  • سلام دوست عزیز

   با توجه به شرایط اکنون تلگرام و اینستاگرام برای مدتی مسدود شده است

 7. مطلب فوق العاده مفیدی بود. ممنونم

 8. واقعا عالی بود ممنون مشکل من حل شد
  بهترین کوتاه کننده لينک فارسی را به شما عزیزان معرفی می نماییم

 9. سلام ببخشید یه مشکل دارم به راهنمایی شما نیاز دارم
  تلگرامم بجز متن دیگر هیچ چیز را باز نمی کند ؟
  سوند ویدیو تصاویر فایل ها اینا رو باز نمیکند

  • سلام دوست عزیز

   ممکنه کَش برنامه پر شده باشه یا حافظه رم گوشیتون پر شده باشه

   اگه میتونید تلگرام رو از روی گوشیتون حذف و مجددا نصب کنید

 10. سلام من تلگرامو رو ویندوز10 نصب کردم هم برای ذخیره فیل هام ادرس دادم هم اونجایی روکه دوستان گفتن پیدا کردم.ولی هرچی دنبال یه عکس که تو صفحهچت باز شده یعنی دیگه کدر نیست میگردم پیدا نمیکنمش.دوستان بهم یه جواب مطمئن بدین ممنون میشم

 11. سلام.
  ببخشید یه سوال خیلی مهم دارم
  خواهش میکنم جواب بدید.
  عکس هایی که توی پروفایل گروه ها گذاشته میشه تک تک حذف نمیشه و وقتی دیلیت فوتو رو میزنیم کل عکس ها حذف میشه و وقتی دوباره عکس میذاریم عکس ها ی قبلی دوباره برمیگرده.
  جه جوری میشه این مشکل رو حل کرد که عکس های قبلی دوباره نیان؟؟؟
  نمیخوام عکس های قبلی رو دوباره توی پروفایل گروه باشه.
  خواهش میکنم کمکم کنید.خیلی واجبه.ممنون.

  • سلام دوست عزیز

   تابحال با این ارور مواجه نشدم.

   امیدوارم دوستانی که اطلاع دارند کمکتون کنند.

 12. سلام من با اکانت خانومم میخام بیام تلگرام و خودش هم تلگرام داره .وقتی ک شمارشو میزنم تو تلگرامم ک برم توش و کد رو که میزنم میگه کد منقضی شده است دوباره تلاش کنید ولی هرچی تلاش میکنم نمیشه.لطفا راهنمایی کنید ممنونم

 13. سلام
  من لست سين تلگرامم روشن كردم و بروي نوبادي گزاشتم با چند نفري ان لاين بودنم مشترك هست وقتي از تلگرام ميام بيرون اون چند نفر ميگن اف نشدي!و تا نيم ساعت بعدش من ان لاين نشون داده ميشم گوشيم ايفون٥ هستش عيب از گوشيمه يا تلگرام؟بايد چكار كنم؟

  • سلام دوست عزیز.

   دقیقا نمیدونم مشکل از کجاست ولی وقتی توی صفحه مسیج در هنگام چت باشی انلاین نشون داده میشی و باید از اون صفحه خارج شی

   همچنین اگه تلگرام رو اپدیت نکردید مجددا اپدیتش کنید.

   امیدوارم دوستانی که اطلاع بیشتری دارند کمکتون کنند

  • سلام
   برای اینکار باید اول از تلگرام خارج بشی و بعد اینترنتو قطع کنی

 14. سلام من تلگرامو روی لپ تاپم نصب کردم اما کخهطبینم که توسیمکارت ذخیره بودن نیومدن دلیلش چیه؟باید چیکار کنم درست بشه؟؟؟؟؟بی زحمت برام ایمیل کنید

  • سلام دوست عزیز

   معمولا این اشکال به وجود میاد و باید از بخش کانتکت مخاطب ها رو به صورت دستی اضافه کنی

   البته امیدوارم دوستانی که اطلاع دقیقتری دارند کمکتون کنند

 15. سلام فردی منو هک کرد منم لاگ اوتش کردم ولی الان هرکاری میکنم پیام هاش از گوشیم پاک نمیشه حتا کلیر کش هم زدم اما بازم پاک نمیشه

  • سلام دوست عزیز

   در این مورد اطلاع دقیقی ندارم

   امیدوارم دوستانی که اطلاع دارند بهتون کمک کنند

 16. سلام من دیشب چند بار تو موبوگرام شمارمو وارد کردم اما کد ارسال نشدم بعدم نوشت خسته شدی چند دقیقه دیگه دوباره تلاش کن ولی از صب بازم همین جمله رو مینویسه چیگار کنم؟

  • سلام دوست عزیز

   در این مورد اطلاعی دقیقی ندارم و تمام مورادی که میدونستم در اموزش بالا قید شده است

 17. سلام من چند ماهی هست هرچقدر هم که از گروه ها و کانال های قبلی لفت میدهم همواره هنگام عضویت در کانال یا سوپرگروه جدید، با این پیغام خطا مواجه میشوم:
  sorry you have joined too many channels and supergroups,please leave some before joining
  درضمن، تاحالا ریپورت هم نشدم و نیستم./
  آیا کسی مشکل مشابه بنده را تجربه کرده و راه حلی میتواند ارائه دهد ؟؟؟

  • سلام دوست عزیز

   در این مورد اطلاعی دقیقی ندارم و تمام مورادی که میدونستم در اموزش بالا قید شده است

 18. با سلام. من تلگرام را به روز رسانی کردم. حالا وقتی یک پیام را خواندم، دفعه بعد که تلگرام را باز میکنم دوباره تلگرام آن را به صورت یک پیام خوانده نشده نمایش میدهد (مثلا جلوی اون مخاطب عدد 3 گذاشته یعنی 3 تا پیام از ایشون نخوانده مانده). لطفا راهنماییم کنید و اگر ممکنه برام ایمیل کنید. سپاس

  • سلام دوست عزیز

   در این مورد اطلاع دقیقی ندارم

   ولی به نظرم مجددا برنامه رو حذف و نصب کنید شاید مشکل حل شد

 19. با سلام,نسخه جدید تلگرام را نصب کردم ولی کد ورود به برنامه رو بهم نمیده چی کار باید بکنم؟با تشکر

  • سلام دوست عزیز

   دقت کنید که باید شماره رو درست وارد کنید

   همچنین کمی صبر کنید و مجددا تست کنید

 20. با سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم اگه من دو تا خط مثلا خط x و خط y داشته باشم . اگه خط اول رو توی گوشیم گذاشته باشم و با خط اول اکانت تلگرام هم داشته باشم میتونم روی گوشیم با خط دومم هم اکانت بسازم و ازش استفاده کنم؟

  • سلام دوست عزیز

   بله فکر کنم چنین چیزی بشه.

   چون مهم کد تایید ارسالی از تلگرام مهمه. البته امیدوارم اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *