خانه / آموزش / آموزش ساخت ساعت سه تکه

آموزش ساخت ساعت سه تکه

آموزش ساخت ساعت سه تکه

آموزش ساخت ساعت سه تکه

آموزش ساخت ساعت سه تکه

به گزارش سایت با ما بیاموز، امروز با موضوع ” آموزش ساخت ساعت سه تکه ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

در مقاله های قبلی با آموزش ساخت دکمه چوبی در خدمت شما بودیم. امروز نیز آموزش دیگری را برای شما آماده کردیم. با ما همراه باشید.

در این مطلب تصمیم داریم تا به شما نحوه و چگونگی ساخت ساعت سه تکه را آموزش دهیم. به اینگونه که این ساعت سه تکه در هر بخش از آن یک پارت از یک ساعت را به نمایش می گذارد یا به عبارت دیگر در یک بخش فقط ساعت و در بخش دیگر فقط دقیقه و در بخش دیگر فقط ثانیه به نمایش گذاشته می شوند. همانطور که مشخص است این ساعت علاوه بر زیبایی دارای یک مفهوم زیبا  از گذر زمان می باشد که می تواند یک تزئینی بسیار زیبا محسوب شود. امیدوارم با یکی دیگر از آموزش های سایت با ما بیاموز همراه باشید.

———————————————————————————————————————–

مرحله اول : ابتدا سه ساعت تهیه کنید و قسمت مرکز آن را در آورده و عقربه های آن ها را نیز در آورید و کنار بگذارید. به یاد داشته باشید که ما سه مرکز ساعت و سه عقربه برای ساعت، دقیقه و ثانیه نیاز داریم.

آموزش ساخت ساعت سه تکه

مرحله دوم : سپس یک چوب تخته سه لایه ( باید ضخامت کمی داشته باشد) با ابعادی دارای طول 70 سانتی متر و عرض 26 سانتی متر تهیه نمایید. و بر اساس ساعت های خود سه نقطه با فاصله معین و درست در وسط چوب ایجاد نمایید. ما بر اساس سایز چوبی که تهیه کردیم فاصله بین ساعت ها را در حدود  18 سانتی متر در نظر گرفتیم. همچنین یادتان باشد تمامی این اندازه ها می تواند سلیقه ای باشد.

آموزش ساخت ساعت سه تکه

ساعت سه تکه

مرحله سوم : سپس بر اساس نقاطی که مشخص کرده اید با دریل یا ابزار مشابه به ایجاد سوراخ در چوب بپردازید.

آموزش ساخت ساعت سه تکه

مرحله چهارم : در این بخش کمی به مرکز ساعت ها چسب آغشته نمایید و آن ها را به درون سوراخ ها قرار داده تا بچسبند. البته می توانید از پیچ خود ساعت استفاده کنید.

آموزش ساخت ساعت سه تکه

مرحله پنحم : در این قسمت نیز عقربه ها مربوط به ساعت، دقیقه و ثانیه را سر جایشان قرار دهید و تست کنید که به خوبی کار می کنند.

آموزش ساخت ساعت سه تکه

ساعت سه تکه

مرحله ششم : در این بخش که مرحله نهایی نیز می باشد به کمک تکه های کاغذ یا چسب نواری مشخص کنید که عقربه ها روی چه قسمتی در حال حرکت هستند و سعی کنید اینکار را دقیق انجام دهید و از یک ساعت واقعی الگو بگیرید تا یک ساعت سه تکه بسیار زیبا داشته باشید. امیدوارم از این آموزش نهایت لذت را برده باشید.

نکته : اگر توانسته اید مشابه این کاردستی را بسازید. از کاردستی خود عکس گرفته و برای ما ارسال نمایید تا با درج نام شما در سایت منتشر شود. برای حمایت ما سایت با ما بیاموز به دوستانتان معرفی نمایید.

آموزش ساخت ساعت سه تکه

آموزش ساخت ساعت سه تکه

امیدوارم با نظرات خود ما را خوشحال کنید.
منبع :
instructables
—————————————————————————————————————————————–

توجه : این مطلب متعلق به سایت با ما بیاموز می باشد و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع ،خلاف قانون می باشد.

2 نظر ها

  1. اشتراک ها: چگونه ساعت چوبی متفاوت بسازیم - ایران فناوری

  2. اشتراک ها: آموزش ساخت لوله مقوایی - ایران فناوری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

آموزش ساخت نگهدارنده عکس با سنگ

آموزش ساخت نگهدارنده عکس با سنگ

آموزش ساخت نگهدارنده عکس با سنگ با ما بیاموز، در آموزش های گذشته با ” آموزش ساخت نگهدارنده عکس چوبی ” در خدمت شما دوستان عزیز بودیم. در این آموزش سعی داریم با تهیه تعدادی سنگ و رنگ آمیزی آن ها و همچنین با استفاده از مقداری ...