خانه / آموزش / آموزش شماره گذاری صفحات در ورد
آموزش شماره گذاری صفحات در ورد

آموزش شماره گذاری صفحات در ورد

آموزش شماره گذاری صفحات در ورد

آموزش شماره گذاری صفحات در ورد

به گزارش سایت با ما بیاموز، امروز با موضوع ” آموزش شماره گذاری صفحات در ورد ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

یکی از مهمترین کارها در برنامه ورد شماره گذاری صفحات  است که قبل از انجام این کار باید در موردش کمی اگاهی داشته باشیم . در اکثر اوقات در برنامه ورد شما نیاز دارید تا سندی را که ساخته اید را شماره بندی کنید و شماره صفحات را در ابتدای سند در (هدر)، انتهای آن در (فوتر) و یا مکان های دیگر قرار دهید. برنامه microsoft Office Word این قابلیت را در اختیار شما قرار میدهد که بتوانید برای صفحات سند خود شماره گذاری کنید. با ما همراه باشید تا باهم این آموزش رو مرور کنیم.

مرحله اول : سندی که دوست دارید شماره گذاری کنید را باز نمایید . به سربرگ Insert رفته و از قسمت Header & footer گزینه page number را انتخاب نمایید.

آموزش شماره گذاری صفحات در ورد

مرحله دوم : به همان شکل که می بینید لیستی باز میشود که دارای  از 6 قسمت می باشد.

Top of Page: این گزینه به شما این قابلیت را می دهد تا شماره صفحات را در بالای صفحات قرار دهید. با کلیک بر روی این گزینه کادر زیر مجموعه های آن باز میشود که شامل انواع مختلفی از استایلها برای قرار دادن شماره در بالای صفحه می باشد و میتوانید از این کادر استایل مورد نظر را انتخاب نمایید.

Bottom Of Page: این گزینه برعکس گزینه بالا می باشد یعنی شماره صفحات را در زیر برگه ها (پاورقی) ایجاد خواهد کرد. این گزینه نیز شامل استایل های زیر مجموعه ای می باشد که بر اساس نیاز خود میتوانید نوعهای مختلف آن را بکار ببرید.

Page Margins: این گزینه به شما این توانایی را میدهد تا انتخاب کنید که شماره صفحات در کدام قسمت از حاشیه های کاغذ قرار گیرد. با کلیک بر روی این گزینه، کادر زیر مجموعه های آن باز میشود که شامل مکان های مختلفی از حاشیه ها در کاغذ برای قرار گیری شماره صفحات میباشد.

Current position: این گزینه موقعیت قرارگیری شماره صفحات را مشخص میکند و شامل انواع استایلهای زیر مجموعه می باشد.

Format Page Numbers: به کمک این گزینه شما میتوانید که نوع صفحه بندی و شماره گذاری را عوض کنید با انتخاب این گزینه پنجره ای باز خواهد شد که از این پنجره میتوانید انتخاب کنید که شماره گذاری صفحات بر حسب ۱،۲،۳،… باشد و یا برحسب حروف فارسی آلف،ب،پ،… و یا حروف انگلیسی A,B.C,… و یا حروف یونانی I,II,III,… و یا ….!

Remove Page Numbers: اگر در گذشته برای صفحات سند خود شماره گذاری کرده بودید، با انتخاب این گزینه میتوانید این شماره گذاری را حذف کنید.

مرحله دوم : تصور کنید می خواهید شماره گذاری پایین سمت چپ ایجاد شود . برای انجام اینکار باید از گزینه Bottom Of Page استفاده کنید.

آموزش شماره گذاری صفحات در ورد

آموزش شماره گذاری صفحات در ورد

آموزش شماره گذاری صفحات در ورد

مرحله سوم : طبق توضیحات بالا شما توانستید به صورت پیش فرض صفحات را شماره گذاری کنید ولی گاهی نیاز هست که یک سند را به صورت نامرتب شماره گذاری کنیم . یعنی از صفحه 1 تا 4 شماره داشته باشد . 4 تا 8 شماره نداشته باشد و از دوباره ادامه شماره گذاری شروع شود .

مرحله سوم قسمت الف: در این مرحله میخواهم صفحات از 1 تا 5 شماره داشته باشد . صفحه 6 و 7 شماره نداشته باشد . از 7 به بعد صفحات باز شماره داشته باشد . موس را به انتهای صفحه ای ببرید که می خواهید شماره نداشته باشد . از سربرگ page layout گزینه Breaks را انتخاب و از لیست باز شو Next Page را انتخاب کنید .

آموزش شماره گذاری صفحات در ورد

مرحله چهارم : بر روی شماره دوبار کلیک کنید تا سربرگ design نمایش داده شود .

آموزش شماره گذاری صفحات در ورد

مرحل پنجم : با انتخاب گزینه different first page شماره این صفحه حذف می شود و شماره کذاری صفحات بعدی ادامه پیدا می کند . اینکار را می توانید برای صفحات دیگر نیز استفاده نمایید.

آموزش شماره گذاری صفحات در ورد

منبع :
learning.asarayan.com

هر سوالی داشتید و یا هر آموزشی خواستید بنده در خدمتم.

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

مار با چوب بستنی

آموزش ساخت مار با چوب بستنی برای کاردستی کودکان

مار با چوب بستنی : یکی از کاردستی های زیبایی که کودکان می توانند برای ...