خانه / دنیای اطراف ما / استفاده از قدرت چسبندگی پای مارمولک در صنعت تولید

استفاده از قدرت چسبندگی پای مارمولک در صنعت تولید

مارمولک

مارمولک

استفاده از قدرت چسبندگی پای مارمولک در صنعت تولید

به گزارش سایت با ما بیاموز، امروز با موضوع ” استفاده از قدرت چسبندگی پای مارمولک در صنعت تولید  ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

امروزه در اکثر کارخانجات تولیدی از ربات ها و دست های رباتیکی برای جابه جا کردن محصولات در جریان ساخت از یک فرایند تولید به یک فرایند دیگری از تولید استفاده می شود. که بعضا دیده شده است که بسیاری از محصولات در این بین دچار آسیب شده و یا از فرایند تولید خارج شده است. چرا که این دست های رباتیک برای گرفتن یک محصول از مکش هوا استفاده کرد و موقع قرار دادن محصول بر روی یک فرایند دیگر مکش هوا را قطع میکنند که این خود باعث آسیب هایی به محصولات می شود.

به همین علت محققان با تلاش و مطالعات فراوان به این نتیجه رسیده اند که باید دستگاه جدیدی را به جای دست های رباتیک جایگزین نماید. سرانجام تصمیم گرفتند با استفاده از الگو گرفتن از مارمولک ها مشکل خود را حل کنند.

یک مارملوک موقعی که دست یا پای خود را به سطحی می چسباندن در کف دست و پای مارمولک بالای میلیون ها موی قرار دارد که به موازات هم سطح را میگیرند و موقع رها شدن هم به همین صورت عمل میشود در نتیجه هیچ آسیبی به سطح نمی رسد.

محققان در تلاشند که این ایده را به حقیقت نزدیک تر کنند و البته تا به الان کار هایی را نیز انجام داده اند و تا آینده ای نه چندان دور شاهد خبر های بهتری از این نوع محصولات خواهیم بود.

مطلب مرتبط :

جلو گیری از هک شدن توسط ضربان قلب شما
—————————————————————————————————————————————-

توجه : این مطلب متعلق به سایت با ما بیاموز می باشد و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع ، خلاف قانون ، عرف و شرع می باشد.

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...