صفحه اصلی / دنیای اطراف ما / افزایش شانس وجود آب در کره مریخ

افزایش شانس وجود آب در کره مریخ

افزایش شانس وجود آب در کره مریخ

افزایش شانس وجود آب در کره مریخ

به گزارش سایت با ما بیاموز، امروز با موضوع ” افزایش شانس وجود آب در کره مریخ ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

به نقل از خبرگزاری مهر، زمانی که از فضا سخنی گفته می شود یکی از مهم ترین مواردی که دانشمندان از هر تلاشی برای یافتن ناشنه ای از آن دریغ نمی کنند وجود آب است و بی شک این روزها کشف آب در مریخ در اولویت همه این تلاشها قرار دارد.

دانشمندان با مطالعه و بررسی دقیق عوامل زمین شناختی موجود در نواحی تاریک و مرموز مریخ به تجزیه و تحلیل شهاب سنگهایی مشغول هستند که احتمالا می توان نشانه ای از آب در آنها پیدا کرد. در عین حال از داده هایی که مریخ نورد کنجکاوی ارائه می کند هم برای پیشبرد تحقیقات استفاده می شود.

جدیدا آنالیزهای دقیقی بر عکس های گرفته شده از حفره Istok مریخ صورت گرفته که نشانه هایی از وجود آب در سیاره مریخ را در گذشته نشان می دهد.

در مطالعه اخیر دانشمندان که در نشریه Nature Communications منتشر شده ضمن اشاره به این موضوع که وجود آب در سطح فعلی مریخ تقریبا امری نادر است اما می توان امیدوار بود که در یک میلیون سال گذشته چیزی به نام آب در سیاره سرخ وجود داشته است.

این عکس ها توسط سیستم تصویربرداری مدارگرد HiRISE درحال گردش به دور مریخ تهیه و راهی زمین شده است. در خلال بررسی این تصاویر رسوبات مربوط به صخره ها و ذرات خاکی مشاهده شده که شباهت زیادی به رسوبات موجود در زمین دارد.

به طور کلی رسوبات زمینی ناشی از فرآیندهایی می شود که آب نقش اساسی را در شکل گیری آنها داشته و از این رو دانشمندان این احتمال را مطرح می کنند که در مریخ هم آب وجود داشته است.

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

این صفحه را در تلگرام به اشتر

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *