خانه / دنیای اطراف ما / انسان ها میتوانند پرواز کنند

انسان ها میتوانند پرواز کنند

انسان ها میتوانند پرواز کنند

انسان ها میتوانند پرواز کنند

انسان ها میتوانند پرواز کنند

به گزارش سایت با ما بیاموز ، امروز با موضوع ” انسان ها میتوانند پرواز کنند ” در خدمت شما دوستان هستیم.

مقدمه :

جدیدترین فناوری های ساخته شده در دنیای شبیه سازی این قابلیت را فراهم میکند تا انسان ها بتوانند جهان را مثل پرندگان ببینند، بو بکشند و احساس کنند.

متن اصلی :

انسان از قدیم در تلاش بوده تا همانند پرندگان بتواند پرواز کند و در این تلاش ها با چالشهای مختلفی روبرو بوده است. اما حالا با کمک از شبیه ساز Birdly که توسط گروهی از محققان دانشگاه زوریخ ساخته شده است کاربر در دنیایی غرق می شود که چیزی کم تر از دنیای پرواز پرندگان ندارد. در حقیقت کاربر با این شبیه ساز پرواز به شکل پرندگان پرواز را با کیفیتی تجربه می کند که تاکنون نظیر آن در جهان وجود نداشته است.

این فناوری جدید شامل سکوی کوچکی است که کاربر بر روی آن دراز کشیده و شرایطی همچون شناور شدن پرندگان در هوا به هنگام پرواز را تجربه می کند.

و بعد از دراز کشیدن کاربر بر روی سکو کاربر عینک مخصوص واقعیت مجازی Oculus Rift را به سر کرده و هدفون های مخصوصی را نیز به گوشهایش متصل می کند. هر دو دست کاربر نیز بر روی قطعه ای قرار می گیرد که در مجموع حس شناور بودن را به وی منتقل می کند.

ویژگی جالب توجه اینجاست که تمامی حسگرهای استفاده شده در این فناوری جدید نسبت به بازخورد جریان باد و بوی محیط واکنش نشان می دهند.

در مقابل این شبیه ساز دستگاهی قرار دارد که جریان تند هوا تولید می کند. در عین حال بخشی از شبیه ساز به گونه ای طراحی شده که بوهای مخصوصی نظیر بوی نواحی جنگلی و یا خاک نواحی کوهستانی را در هوا منتشر می کند. بدین ترتیب کاربر خود را در فضایی احساس می کند که شباهت زیادی به دنیای پرندگان دارد.

منبع خارجیoculusriftitalia

ترجمه: خبرگزاری مهر

این صفحه را در تلگرام به اشتر

یک نظر

  1. اشتراک ها: رونمایی از عینک GogglePal برای اسکی بازان + فیلم - ایران فناوری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...