خانه / دنیای اطراف ما / تمدید فعالیت کاوشگر روزتا

تمدید فعالیت کاوشگر روزتا

تمدید فعالیت کاوشگر روزتا

تمدید فعالیت کاوشگر روزتا

تمدید فعالیت کاوشگر روزتا

به گزارش سایت با ما بیاموز، امروز با موضوع ” تمدید فعالیت کاوشگر روزتا ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

به نقل از خبرگزاری مهر، کاوشگر روزتا، کاوشگر فضایی رباتیک ساخت سازمان فضایی اروپا است که برای بررسی ستاره دنباله دار ۶۷P ساخته و راه اندازی شد. کاوشگر روزتا پس از سفری ۱۰ ساله و طی مسافتی بیش از نیم میلیارد کیلومتر توانست در فرودی موفقیت آمیز بر ستاره دنباله دار بنشیند.

Philae از مادر خود ( روزتا) جدا شد تا بتواند ماموریت فضایی خود را شروع کند و راهگشای کارشناسان آژانس فضایی اروپا باشد. مهمترین ماموریت Philae، جستجوی زندگی بود. برخی از محققان فضایی بر این باورند که زندگی اولیه توسط ستاره های دنباله دار به زمین منتقل شده اند. به همین دلیل و با توجه به این فرضیه به دنبال مولکول های آلی پیچیده ای در سطح ستاره دنباله دار بودند و Philae باید نشانه هایی از این مولکول های آلی را به سطح زمین منتقل کند.

حالا  کارشناسان فضایی اروپا اعلام کرده اند که ماموریت روزتا تا ۹ ماه دیگر تمدید شده است. این فضاپیما در ماموریت بعدی خود که ممکن است تا سپتامبر ۲۰۱۶ میلادی به طول بیانجامد باید بر دنباله ۶۷P/Churyumov-Gerasimenko بنشیند.

این ستاره دنباله دار در سال ۱۹۶۹ میلادی شناسایی و کشف شده بود. روزتا تنها فضاپیمایی است که موفق شده از نزدیکترین فاصله به مطالعه یک دنباله دار بپردازد.

روزتا در مارس سال ۲۰۰۴ میلادی به فضا پرتاب شد و پس از مسافتی طولانی در سال گذشته توانست به مطالعه و بررسی دنباله دارها بپردازد. در حال حاضر، این فضاپیما از آلمان هدایت می شود. از مهم ترین یافته های این فضاپیما می توان به رد باورهای گذشته مبنی بر انتقال آب به زمین توسط دنباله دارها اشاره کرد.

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...