صفحه اصلی / دنیای اطراف ما / حل مشکل یخ زدن هواپیماها

حل مشکل یخ زدن هواپیماها

حل مشکل یخ زدن هواپیماها
حل مشکل یخ زدن هواپیماها

حل مشکل یخ زدن هواپیماها

به گزارش سایت با ما بیاموز ، امروز با موضوع ” حل مشکل یخ زدن هواپیماها ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

امروزه سیستم های جدیدی با هدف اصلی آنها جلوگیری از ایجاد یخ بر روی قطعات مختلف بدنه هواپیما در زمان پرواز ساخته شده است. در بعضی از این سیستم ها از حرارت تولید شده توسط موتورهای جت استفاده می شود و در موارد دیگر سیستم ها به طور اتوماتیک حرارت تولید می کنند. همچنین در بعضی از این روش ها با کمک بر نیروی مکانیکی، قطعات یخ ایجاد شده خرد و از بدنه هواپیما جدا می شود، هر چند انتشار مواد شیمیایی ضد یخ زدگی در بالها و بدنه نیز روش رایج دیگری است.

حالا روش منحصر به فردی ارائه شده است که طی آن از فناوری نانو لوله های کربنی برای حل این مشکل استفاده می شود. این فناوری جدید توسط شرکت Batelle و تحت عنوان HeatCoat ارائه شده است.

طراحان این شرکت ادعا می کنند که فناوری جدیدشان سبک تر از هر سیستم مشابه دیگری بوده و در عین حال به صرف انرژی کمتری نیز نیاز دارد. از آن گذشته نبود قطعات متحرک و ویژگی انطباق با هر هواپیمایی از جمله قابلیت های این ایده جدیدمحسوب می شوند.

این فناوری جدید اساسا برای به کارگیری در هواپیماهای بدون سرنشین طراحی و ارائه شده است اما ظرفیت به کارگیری برای هواپیماهای سرنشین دار پهن پیکر را نیز دارد.

این ایده جدید شامل یک سری لایه نانویی است که همچون رنگ بر روی سطح هواپیما اسپری می شود. لایه اول که لایه اصلی محسوب می شود در زیر لایه بعدی قرار می گیرد که نقش گرما دهی را ایفا می کند. این لایه از نانولوله های کربنی ساخته شده است. در نهایت یک لایه خارجی بر روی این لایه قرار می گیرد.

طراحان این شرکت فناوری جدیدشان را در دمای منهای ۳۰ درجه نیز تست کرده اند که نتیجه آن موفقیت آمیز بوده است.

منبع اصلی : gizmag

ترجمه : خبرگزاری مهر

این صفحه را در تلگرام به اشتر

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *