خانه / دنیای اطراف ما / خطر هک شدن اطلاعات کاربران با وای‌ فای عمومی

خطر هک شدن اطلاعات کاربران با وای‌ فای عمومی

خطر هک شدن اطلاعات کاربران با وای‌ فای عمومی

خطر هک شدن اطلاعات کاربران با وای‌ فای عمومی

خطر هک شدن اطلاعات کاربران با وای‌ فای عمومی

به گزارش سایت با ما بیاموز، امروز با موضوع ” خطر هک شدن اطلاعات کاربران با وای‌ فای عمومی ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

به نقل از خبرگزاری مهر، شرکت تحقیقاتی امنیتی ESET با تحقیق بر روی موضوع امنیت استفاده از اینترنت وای فای در مکان های عمومی، نسبت به خطرات امنیتی که از این ابزار ارتباطی منجرب می شود هشدار جدی داده است.

این شرکت امنیتی عنوان کرده است :

اگر گوشی هوشمند یا تبلت در اختیار دارید و از وای فای WiFi رایگان در مکان های عمومی و مکان های تفریحی بین راهی استفاده می کنید باید بدانید که خود را در معرض خطرات جدی قرار داده اید.

دیوید سوتا یکی از کارشناسان ESET در همکاری با گروه هکرهای HACKMIAMI این موضوع را به دقت بررسی کرده و به نتیجه های نگران کننده ای رسیده است.

این کارشناس به همراه گروه هکرهای کلاه سفید، نشان داده که چگونه می شود در کمتر از چند ثانیه نام کاربری و رمز و عکس ها را از طریق وای فای WiFi هک کرد. این گروه یک فهرست از اقدامات لازم برای افرادی که نگران هستند تهیه کرده اند تا تهدیدات ناشی از استفاده از وای فای های رایگان را کاهش دهد.

در این فهرست پیشنهاد شده که اگر کاربر معمولی هستید از اینترنت های رایگان در اماکن عمومی استفاده نکنید؛ در صورت نیاز به استفاده، حتما از یک سرویس VPN استفاده کنید؛ همچنین این موسسه به کاربران تجاری نیز پیشنهاد کرده برای جلوگیری از نفوذ به اطلاعات، از سرویس 802.1X برای وای فای شرکت های خود استفاده کنند.

وارد نکردن پسورد، حساب کاربری و اطلاعات در وای فای های عمومی و استفاده از رمزهای پیچیده و همچنین خارج کردن تنظیمات از حالت پیش فرض از دیگر روش های مقابله با این تهدیدات محسوب می شود.

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...