خانه / دنیای اطراف ما / پرتو های خورشید نابود کننده DNA فضانوردان
پرتو های خورشید نابود کننده DNA فضانوردان

پرتو های خورشید نابود کننده DNA فضانوردان

خورشید نابود کننده DNA فضانوردان

به گزارش سایت با ما بیاموز – در دنیای کنونی فضا به یکی از هیجان انگیز ترین مکان برای فضانوران مبدل شده و این فضایی که به ظاهر زیبا به نظر میرسه عواقبی جبران ناپذیر رو برای این عده از فضانوردان به همراه داره.

همیشه خورشید و تابش های آن باعث ایجاد پرتو های بسیار خطرانک در سطح فضا شده و اگر ما هم در زمین از این نوع پرتو ها در امان هستیم باید مدیون جو خودمان باشیم. ولی فضانوردان در فضای خارج از جو هیچ گاه  نمیتوانند از این نوع پرتو ها در امان باشند چون جویی بر روی سر ان ها قرار نداره که از این نوع پرتو ها جلو گیری کنه.

وقتی پرتو های  خورشید حالت انفعالی به خود می گیرند ودر اصطلاح سکوت میکنند باعث میشود که پرتوهای کشنده خورشید به بدن فضانوردان نفوذ کرده و DNA فضانوردان را به تدریج نابود کند. و ابزار های ناسا برای جلوگیری از این پرتو های خورشید هنوز کافی نیست

پرتو های خورشید همیشه به فضاپیماها و ایستگاه فضایی و حتی لباس فضانورداتن آسیب هایی رو رسانده بوده واین قضییه برای ناسا مشهود بود ولی حالا ناسا با خبر شده که پرتو های خورشید به DNA فضانوردان هم آسب میرساند.

این دروه انفعالی یا سکوت خورشید هر 11 سال اتفاق می افتد پرتو های الکترومغناطیسی برای سال 2015 در فضای خارج از جو کره زمین قرار دارند. و فضانوردان برای سفر های آتی خود باید بسیار نگران باشند و این هشدار رو جدی بگیرند.

پرتو های خورشید نابود کننده DNA فضانوردان

پرتو های خورشید نابود کننده DNA فضانوردان

منبع:

خبرگزاری مهر

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...