خانه / دنیای اطراف ما / دستگاه خودپرداز با فناوری تشخیص چهره

دستگاه خودپرداز با فناوری تشخیص چهره

دستگاه خودپرداز با فناوری تشخیص چهره

دستگاه خودپرداز با فناوری تشخیص چهره

دستگاه خودپرداز با فناوری تشخیص چهره

به گزارش سایت با ما بیاموز، امروز با موضوع ” دستگاه خودپرداز با فناوری تشخیص چهره ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

چند سالی است که کشورهای مختلف به دنبال طراحی دستگاه خودپردازی می باشند که با داشتن ویژگی تشخیص چهره بتواند خدمات جدید و متفاوتی را به مشتریان ارائه کند حالا محققان چینی موفق شده اند تا به عنوان نخستین کشوری که موفق به ساخت چنین دستگاهی شده به ثبت برسانند.

این پروژه با همکاری محققان دانشگاه Tsinghua و Tzekwan انجام شده است. این دستگاه خودپرداز پیشرفته مجهز به دوربین هایی است که از چهره شخص عکسبرداری کرده و عکس با تصویر هویتی آن شخص نزد بانک تطبیق داده و بعد از انجام چنین مقدماتی به درخواست های مشتری جواب میدهد. فناوری تشخیص چهره می تواند قدم جدیدی علیه سرقت های بانکی باشد و بر امنیت حساب های مشتریان بیافزاید.

فناوری تشخیص چهره در خودپردازها می تواند راه امنیتی دیگری بعد از رمز کارت برای انتقال پول از حساب ها باشد. از دیگر ویژگی های این خودپرداز می توان به مواردی نظیر تشخیص اسکناس های جعلی در شمارش پول و همچنین نقل و انتقال اسکناس ها اشاره کرد.

این دستگاه نخستین خودپردازی است که به طور کامل در کشور چین ساخته شده چرا که سایر دستگاه های خودپرداز در این کشور وارداتی هستند. اگرچه چینی ها را باید اولین کشوری دانست که به این فناوری دست پیدا کرده اند اما امریکایی ها نیز سال ها بود که بر چنین پروژه ای فعالیت داشته اند.

منبع :
خبرگزاری مهر
این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...