خانه / دنیای اطراف ما / ساخت برج های فوق مدرن

ساخت برج های فوق مدرن

ساخت برج های فوق مدرن

ساخت برج های فوق مدرن

ساخت برج های فوق مدرن

به گزارش سایت با ما بیاموز ، امروز با موضوع ” ساخت برج های فوق مدرن ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

طرح اولیه این برج دوست دار محیط زیستی ارائه شده که قابلیت های خاص دارد و شاید مهمترین ویژگی اسکلت چوبی آن باشد.

این برج فوق مدرن که Elastic Woodscraper II نام دارد ترکیبی خلاقانه از ایده های جدیدی است. این نکته که حدود 70 درصد این سازه از چوب ساخته می شود نشان از توجه طراحان آن به رعایت اصول زیست محیطی، آنهم در عالی ترین سطح خود دارد.

در این آسمانخراش تولید الکتریسیته از انرژی بادی و خورشیدی با استفاده از پیشرفته ترین فناوری های روز دنیا صورت می گیرد. از این رو می توان این سازه را در زمینه نیاز به منابع انرژی خودکفا دانست.

طراحان سازه به جزئیات آن نیز توجه زیادی کرده اند. به عنوان مثال مبلمان تک تک آپارتمان های آن به گونه ای طراحی شده که قابلیت تاشدن داشته باشند. بدین ترتیب امکان استفاده از فضای محدود آپارتمان برای اهداف مختلف فراهم می شود. یکی از این اهداف، تبدیل آپارتمان به استودیوی ضبط موسیقی و سایر کارهای هنری از این دست اعلام شده است.

ساخت برج های فوق مدرن

ساخت برج های فوق مدرن

هسته اصلی این آسمانخراش از بتن است. در این هسته 5 آسانسور پیشرفته تعبیه شده که در کنار راه پله و یک سری لوله های عمودی ساختار کلی آن را در کنار آپارتمان ها تشکیل می دهند.

در ساختار این آسماخراش تا 9 مکعب بزرگ ساخته می شود که در هر کدام 15 آپارتمان به چشم می خورد. آپارتمان ها از 60 تا 95 مترمربع مساحت دارند.

از نکات جالب توجه این آپارتمان ها امکان مشاهده محیط بیرون از کف تا سقف است و این درحالی است که از مواد مخصوصی در بدنه آنها استفاده شده که حریم خصوصی زندگی ساکنان آنها محفوظ می ماند.

منبع خارجیgizmag

ترجمه : خبرگزاری مهر

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...