خانه / دنیای اطراف ما / ساخت روبات برای صحبت با یکدیگر

ساخت روبات برای صحبت با یکدیگر

ساخت روبات برای صحبت با یکدیگر

ساخت روبات برای صحبت با یکدیگر

ساخت روبات برای صحبت با یکدیگر

به گزارش سایت “با ما بیاموز” ، امروز با موضوع “ساخت روبات برای صحبت با یکدیگر” خدمتتان هستیم…

وقتی که شما دو روبات را قادر میسازید تا با یکدیگر در یک محیط ارتباط برقرار کنند، احتمال انجام کار گروهی بهتر را گسترده اید. با قابلیت های بسیار متفاوت که منجر به ساخت دو نوع روباتی که به همکاری با یکدیگر در راستای تحقق درخواست مردم گام برمیدارند؛ محققان در دانشگاه کارنگی ملون که انجام داده اند.

باکستر(Baxter) یک ربات ثابت است، مجهز به دو وسیله که میتوانند به راحتی و با ظرافت، اشیا را جا به جا کنند و در حالی که کوبوت (Cobot) بدون هیچ وسیله ای اما ماهر، در جابه جایی در فضای داخلی میباشد و میتواند قابل اعتماد تر اشیا را ارائه دهد و میتوان گفت این به خاطر سبد جلویی آن است.

محققان می خواستند که نقاط قوت هر یک از ربات ها، به کاستی های دیگر غلبه کند، به طوری که آنها می تواند با هم کار کنند برای از بین بردن وظایف انسان ها ؛ همانند نوکری که کار هایی مانند آوردن و ارائه اشیاء در سراسر ساختمان انجام میدهد. روبات ها به طور بی سیم با هم صحبت میکنند! با استفاده از زبان مشترک برای انتقال دامنه وقایع و به عنوان آنچه رخ می دهد ؛ و از همه مهتر اینکه آنها نیز با بازخورد با یکدیگر ، اجازه میدهند که با یکدیگر همکاری متقابل داشته باشند. اینطور برنامه ریزی شده اند!

آنها فقط سه گزینه برای تصمیم گیری دارند که چه باید کنند: از یکی از روبات ها میتوانید بپرسید که آن یکی روبات چه کار خواهد کرد، یک روبات میتواند به روبات دیگر بگوید که چقدر صبر داشته باشد و دستور مکرر به انجام کار  های مشابه در یک زمان خاص!

مانوئلا ولوسو (استاد علوم کامپیوتر) میگوید:

در واقع، در اینجا یک نوع گفتگو برای رفتن وجود دارد و روبات ها میتوانند کار های خود را بهینه سازی و تنظیم کنند!

روبات های فردی به طور مستقل باید کار کنند تا زمانی که کاملا یک کار را تکمیل نمایند و ترک فرصت های کمتر، برای اشتباهات و فراهم کردن انعطاف پذیری بیشتر است.

استیون کِلی (دانشجوی کارشناسی ارشد) میگوید:

 تصور کنید که باکستر مشغول به پخت و پز برای صبحانه ی کسی است و در این کار ها، خارج کردن پوست تخم مرغ و پخت و پز، باکستر به تعامل با کوبوت نیاز ندارد! اما کوبوت باید تخم مرغ را برای صبحانه ارائه دهد.

کاهش میزان تعامل در سیستم، همچنین بدان معنی است که اگر یک عضو از تیم مورد اختلال در عملکرد قرار گرفته و یا در معافیت میباشد، موجی از مشکلات نباید به وجود بیاید. ربات به راحتی می تواند بدون نیاز به همدستان خود کار ها را انجام دهد. اگر چه پروژه CMU فقط در کار انجام شده بین باکستر و کوبوت تمرکز دارد،  کِله می گوید:

« ساختار همان تیم باید به گونه ای باشد که با هر تعداد از وجود ربات کار می کند.»

منبع:

technologyreview

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...