خانه / دنیای اطراف ما / ساخت مدارهای الکترونیکی هوشمند

ساخت مدارهای الکترونیکی هوشمند

مدارهای الکترونیکی

مدارهای الکترونیکی

ساخت مدارهای الکترونیکی هوشمند

به گزارش سایت با ما بیاموز ، امروز با موضوع “ساخت مدارهای الکترونیکی هوشمند ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

محققان در فرانسه بر روی طرح ویژه ای مرسوم به مدارهای الکترونیکی هوشمند کار می کنند که به طور اتوماتیک می توانند خود را تعمیر و احیا کنند.

محققان از مدتها قبل به این نتیجه رسیده اند که اگر مدارهای الکترونیکی این ویژگی را داشته باشند که به طور اتوماتیک مدار های رسانایی درون خود را دوباره تعمیر کنند، آنگاه این امکان فراهم می شود که ریزتراشه ها در بسیاری از مدارها از بالاترین سطح ممکن عملکرد برخوردار باشند. آنها در این زمینه به ربات ها اشاره می کنند.

به عقیده محققانی که در این طرح فعالیت می کنند، رباتهایی که با تکیه بر مدارهای الکترونیکی خودکار تعمیر شونده ساخته شوند کارایی و دوام قابل توجهی خواهند داشت به طوریکه در صورت بروز هرگونه نقصی در سیستم مداری، به راحتی تعمیر شده و اهداف خود را از سر می گیرند.

محققانی که در انستیتو پلی تکنیک فدرال لوزان کشور سوییس بر روی این طرح کار می کنند امیدوارند تا در سالهای آینده و با الگوبرداری از این فناوری جدید وارد دنیای اتمی شده و از آن در جزئی ترین ساختارها استفاده کنند.

قلب محرک این فناوری جدید در استفاده از موادی موسوم به “فروالکتریک” است که با وظیفه تولید گذرگاههای رسانای قابل انعطاف توسط محققان این انستیتو دستکاری شده است.

محققان از قابلیت های مهم این نگرش جدید به مواردی همچون ادامه عملکرد دستگاهها نظیر رباتهای امداد و نجات یا سیستم های کنترلی نصب شده در مناطق حساس و خطرناک نظیر نیروگاههای هسته ای اشاره می کنند که در صورت بروز نقص فنی در بخشی از مدارهای درونی، باز هم می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

دانشمندان فرانسوی در این پروژه جدید از فرآیندهای درونی مغز در تولید سیناپسها یا همان ارتباطات درون مغزی که همواره در حال تولید مجدد هستند الگوبرداری می کنند.

آنها امیدوارند که در آینده بتوانند از این طریق هوش مصنوعی را نیز به واقعیت کاربردی کنند آن هم به دور از نگرانی های موجود درخصوص از کنترل خارج شدن.

منبع :

خبرگزاری مهر

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...