خانه / دنیای اطراف ما / ساخت نقشه حمله سیارکها به کره زمین

ساخت نقشه حمله سیارکها به کره زمین

سیارکها

سیارکها

ساخت نقشه حمله سیارکها به کره زمین

به گزارش سایت با ما بیاموز ، برای اولین بار در جهان محققان نجوم توانستند نقشه ای از کره زمین را بسازند که نشان دهنده تمام نقاطی است که کره زمین  در چندین سال قبل  مورد حمله سیارکها قرار گرفته است.

این نقشه تمام نقاط  کره زمین را از حملات سیارکها مشخص کرده ولی اینجور که این نقشه نشون میده معلومه که یک نقطه از کره زمین بیشتر مورد اصابت این سیارکها قرار گرفته و آن نقطه همان چین است.

در این بین یک سوال اساسی پیش می آید و آن هم این است که  کره زمین ما چگونه توانسته است از حملات سیل عظیم این همه سیارکها جان سال به در ببرد. و جواب سوال برای محققان جالب به نظر میرسه چرا که ان ها بیش از پیش به قدرت باور نکردنی جو کره زمین پی خواهند برد.

اما در بعضی از این حملات جو کره زمین نتوانست خودی نشان دهد چرا که در تاریخ 15 فوریه سال 2013 یکی از سیارکها بزرگ در روسیه موجب انفجار عظیمی شد و صدمات جبران نا پذیری به خانه های مسکونی به وجود اورد و افراد زیادی در این حادثه که بیشتر به خاطر ترس ان ها بوده مجروح شدند.

البته محققان پیش بینی کرده اند که اگر جو زمین ان را کوچک نکرده بود و مورد تجزیه قرار نداده بود قدرت آن سیارک حدود 50 برابر یک بمب هسته ای بود. و باز هم باید مدیون جو کره زمین بود.

باید یه خبر خوب هم داد که بعد از این حمله سیارکها محققان ناسا در فضا به کمک ماهواره های تحقیقاتی حسگر هایی را قرار داده اند که از وجود و حمله سیارک ها مارا با خبر کند.

و باید امیدوار بود که محققان زودتر به فکر راه حلی برای جلوگیری از رد شدن سیارک های عظیم ازجو کره زمین باشند.

حمله شهاب سنگ ها

حمله شهاب سنگ ها

منبع :

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme