خانه / دنیای اطراف ما / ساخت پیشرفته ترین رباتهای انسان نما

ساخت پیشرفته ترین رباتهای انسان نما

ربات انسان نما اطلس

ربات انسان نما اطلس

ساخت پیشرفته ترین رباتهای انسان نما

به گزارش سایت با ما بیاموز ، امروز با موضوع ” ساخت پیشرفته ترین رباتهای انسان نما ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

جدیدا از رباتی های انسان نما رونمایی شده است که جزء پیشرفته ترین ربات های انسان نما در دنیا قرار می گیرند. و مهمترین قابلیت این ربات ها بی نیاز بودن به کابل ایمنی در زمان راه رفتن است.

ربات اطلس (Atlas) توسط دانشمندان آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا (DARPA) طراحی و تولید شده است و به نظر بسیاری از محققان به علت اینکه بدون نیاز به کابل های مزاحم ایمنی می تواند حرکت کند و جزء یکی از مدرن ترین فناوری های رباتیک حال حاظر محسوب میشود.

این ربات جدیدا در رقابت ربات های با عنوان “چالش روباتیک DARPA” معرفی شد. ربات اطلس که ورژن به روز شده و البته کاملا تغییر یافته ربات قبلی به همین نام است در رقابت رباتها در ماساچوست کشور آمریکا به نمایش درآمد و تحسین داوران را به همراه داشت.

این ربات 1 متر و 88 سانتی متر قد و 156.5 کیلوگرم وزن دارد. هدف از طراحی این سازه روباتیکی آزمایش توانایی بشر برای طراحی و ساخت روباتهایی است که ویژگی امداد رسانی به آسیب دیدگان در مواقع بحرانی مانند زمین لرزه را داشته باشند.

در ورژن جدید ربات اطلس حدود 75 درصد از قطعات با نمونه های پیشرفته جایگزین شده است و جالب اینکه تنها پاها از نسخه قبلی همچنان پابرجا مانده است.

در این نسخه جدید از فلزات سبک تری استفاده شده است. این ابتکار عمل به محققان اجازه آن را داده تا باتری لیتیوم یونی 3.7 کیلوگرمی مورد نظرشان را که جزء پیشرفته ترین باتری ها از این دست به شمار می آید در روبات جاسازی کنند.

همچنین اطلس مجهز به سیستم پمپ فشار متغیر جدید نیز شده است. این ربات اکنون بسیار چالاک تر و طبیعی تر از قبل حرکت می کند.

قرار است این فناوری جدید در رقابت جدید دیگری که در روزهای پنجم و ششم ماه ژوئن سال 2015 میلادی در پومونای کالیفرنیا برگزار می شود، شرکت کند. 20 تیم در این رقابت حضور خواهند داشت و حدود 3.5 میلیون دلار جایزه نیز اهدا خواهد شد.

منبع خارجی : gizmag

ترجمه : خبرگزاری مهر

این صفحه را در تلگرام به اشتر

یک نظر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...