صفحه اصلی / دنیای اطراف ما / ساخت کشتی های فضایی

ساخت کشتی های فضایی

ساخت کشتی های فضایی
ساخت کشتی های فضایی

ساخت کشتی های فضایی

به گزارش سایت با ما بیاموز ، امروز با موضوع ” ساخت کشتی های فضایی ” در خدمت شما دوستان هستیم.

مقدمه :

آژانس فضانوردی آمریکا به فکر ساخت کشتی های هوایی بزرگی است که با بهره مندی از پیشرفته ترین فناوری ها، ابزاری سودمند در توسعه پروژه های تحقیقاتی باشند.

متن اصلی :

شرکت تحقیاتی ناسا برای توسعه برنامه های تحقیقاتی خود طراحی کشتی های هوایی بزرگی را در دستور کار خود قرار داده و برای این منظور چالش بزرگی را با هدف ارائه بهترین و کاربردی ترین طرح ها شروع کرده است.

مدیران آژانس فضانوردی ناسا به دنبال دستیابی به کشتی های هوایی هستند که در قیاس با نمونه های فعلی قابلیت پرواز در ارتفاع بیشتر و شناور ماندن در هوا برای مدت طولانی تر داشته باشند.

درحال حاضر قدرتمندترین و به روزترین کشتی های هوایی حداکثر تا 20 کیلومتری از زمین ارتفاع می گیرند و این درحالی است که بیش از 8 ساعت نیز در آسمان شناور نمی مانند. البته بالن های مخصوص بررسی و ثبت داده های اوضاع جوی قابلیت رسیدن به این ارتفاع را هم دارند اما کنترل و هدایت این نوع ابزارها فرآیندی دشوار است. همچنین این بالن ها نسبت به وزش جریان شدید باد در ارتفاعات قابل توجه آسیب پذیر هستند.

دانشمندان آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا در کالیفرنیا بر این باورند که کشتی های هوایی ابزار بسیار سودمندی در توسعه تحقیقات حوزه اخترشناسی و بررسی تغییرات جوی به شمار می آیند تا آنجاکه حتی آن را کاربردی تر از بالن ها می دانند.

کشتی هوایی قابلیت حمل تلسکوپ های مختلف تا لایه استراتسفر (فراتر از ارتفاع 11 کیلومتری سطح زمین) را دارد. بدین ترتیب رصد ستارگان و سایر اجرام فضایی با کیفیت بالاتری صورت می گیرد.

چالش رقابتی ناسا در دو مرحله برگزار می شود. نخست طراحی کشتی هوایی با قابلیت حمل 20 کیلوگرم بار تا ارتفاع 20 کیلومتری برای حداقل 20 ساعت و در ادامه طراحی کشتی دیگری که با برخورداری از ساختاری پیچیده تر بتواند محموله باری تا 200 کیلوگرم را تا همان ارتفاع اما این بار برای حداقل 200 ساعت در اتمسفر نگاه دارد.

منبع :

خبرگزاری مهر

این صفحه را در تلگرام به اشتر

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *