خانه / دنیای اطراف ما / سازمان آیکان هک شد

سازمان آیکان هک شد

سازمان آیکان هک شد

سازمان آیکان هک شد

سازمان آیکان هک شد

به گزارش سایت با ما بیاموز ، امروز با موضوع سازمان آیکان هک شد در خدمت شما هستیم.

متاسفانه هکر ها به سازمان آیکان حمله کردند و اطلاعات مهم این سازمان بین المللی را مورد سرقت قرار دادند که یکی از بزرگ ترین حملات هکر ها در سال 2014 محسوب می شود.
سازمان آیکانICANN یک سازمان بین المللی است کار اصلی آن مدیریت و صفحات وب جهان است.این سازمان در ماه گذشته مورد حملهفیشینگ توسط هکرها شد که در این حمله اطلاعات مهم این سازمان به سرقت رفته است.

ترفند هکر ها به این صورت بود که با ارسال یک ایمیل حاوی کد های از پیش تعریف شده به یکی از کارمندان این سازمان و باز کردن آن ایمیل توسط کارمند آیکان باعث شد تا راه نفوذی برای حمله هکر ها باز بشه و هکر ها بتوانند به سایت کارمندان آیکان وارد بشند در این حمله علاوه بر دسترسی هکرها به اطلاعات کارمندان این سازمان، بخشی از داده های آیکان که با نام Centralized Zone Data System یا CZDS که مرکز اصلی دامنه های ثبت شده مانند نام، آدرس، رمزهای ورودی، اطلاعات شخصی و … بوده اند نیز در اختیار هکرها قرار گرفته است.

طبق گزارشات منتشر شده، رمزهای ورودی به صورت رمز نگاری ذخیره شده بودند و آیکان پس از اطلاع از ورود هکرها به سیستم های امنیتی، تمامی الگوریتم های رمزنگاری شده را بلاک کرده است. قسمت های دیگری مانند اطلاعات ویکی آیکان نیز به سرقت رفتند. این سرقت در حالی مطرح می شود که مقامات آیکان اعلام کرده بودند، بخش های امنیتی این سازمان را اخیرا به روز رسانی کرده اند و از هر گونه سرقت اطلاعاتی در امان خواهند ماند.

سازمان آیکان هک شد

سازمان آیکان هک شد

منبع :

خبرگزاری مهر

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...