خانه / دنیای اطراف ما / سردوشی Nebia راه جدید صرفه جویی

سردوشی Nebia راه جدید صرفه جویی

Nebia

Nebia

سردوشی Nebia راه جدید صرفه جویی

به گزارش سایت با ما بیاموز، امروز با موضوع ” سردوشی Nebia راه جدید صرفه جویی ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

به نقل از خبرگزاری مهر، در چند سال گذشته، کم آبی تبدیل به یکی از مشکلات مهمی شده که کشورهای سراسر جهان را تهدید می کند. بحران کم‌ آبی در دنیا بحرانی جدی و مهمی می باشد و در گزارش های بین‌ المللی هشدارهای متعددی درباره آن اعلام شده است.

به گزارش صندوق جهانی طبیعت (WWF) بحران کم آبی دومین بحران بزرگ دنیا طی ۱۰ سال آینده خواهد بود و این بحران در کشورهای قاره اروپا و آسیا بیش از دیگر کشورهای دنیا دیده می شود. تخمین زده می شود که سهم خشکسالی‌ ها در دنیا به دلیل تغییرات اقلیمی و جوی در سال های آینده ۱۰ درصد رشد خواهد داشت.

خشكسالی، یکی از بی سر و صداترین اما مخرب ترین بحران هایی است که در سال های آتی با آن مواجه خواهیم بود. این موضوع در حالی است که کشورهای مختلف در تلاش هستند تا راه حل های جدیدی برای این مشکل پیدا کنند.

تیم شش نفره ای در سانفرانسیسکو ساخت استارتاپ جدید Nebia را شروع کرده اند که از آن با عنوان کم مصرف ترین سردوشی ساخته شده یاد می شود. «تیم کوک»، مدیر عامل شرکت اپل و بعضی دیگر از غول های فناوری بر این استارتاپ سرمایه گذاری کرده اند تا بتوانند گام مهمی را در حل بحران کم آبی برداشته باشند.

Nebia

Nebia

این سردوشی جدید با تبدیل جریان آب به میلیون ها قطره ریز باعث افزایش چند برابری سطح پوشش آب و همچنین کاهش ۷۰ درصدی مصرف آب نسبت به سردوشی های معمولی می شود که هم اکنون مورد استفاده قرار می گیرند. این استارتاپ با عرضه در سایت کیک استارتر (Kickstarter ) و در مدت زمان کوتاهی توانست بیش از ۱۰۰ هزار دلار کمک مردمی برای ادامه پروژه خود دریافت کند.

سردوشی Nebia به آسانی قابل نصب بوده و با قیمت پایین خود می تواند نگاه خریداران بسیاری را به خود جلب کند. یکی از مخترعان این طرح می گوید:

در هر بار حمام رفتن در حدود ۲۰ گالن آب مصرف می شود در حالی که با استفاده از این سردوشی تنها ۶ گالن آب مصرف خواهد شد که نه تنها از هزینه مصرف آب می کاهد بلکه در شرایط فعلی و بحران آب می تواند راه حل بسیار سودمندی باشد.»

این استارتاپ در شرکت هایی مانند گوگل، اپل و همچنین دانشگاه استنفورد مورد آزمایش قرار گرفته است. سردوش Nebia با قیمتی در حدود ۲۶۹ تا ۲۹۹ دلار تا ماه می سال ۲۰۱۶ میلادی عرضه خواهد شد.

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...