صفحه اصلی / دنیای اطراف ما / رونمایی از سریعترین موتورسیکلت توربینی

رونمایی از سریعترین موتورسیکلت توربینی

سریعترین موتورسیکلت توربینی
سریعترین موتورسیکلت توربینی

رونمایی از سریعترین موتورسیکلت توربینی

به گزارش سایت با ما بیاموز، امروز با موضوع “ رونمایی از سریعترین موتورسیکلت توربینی ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

به نقل از خبرگزاری مهر، این فناوری جدید یا عنوان Madmax در جریان برگزاری رقابتی خاص برای موتورسیکلتهای ارتقا یافته رونمایی شده است.

توربین تعیبیه شده در این موتورسیکلت بر اساس همان توربینهایی است که جهت تأمین نیروی لازم برای حرکت پره بالگردها مورد استفاده قرار می گیرد. در Madmax هم از نمونه توربین ساخت رولز رویس و بوئینگ استفاده شده است.

نکته قابل توجه این است که این موتورسیکلت تمام تجهیزات جانبی موتورسیکلت های عادی را دارد و به همین دلیل می توان آن را محصولی قانونی جهت استفاده در خیابانها محسوب کرد.

استفاده از کربن صیقل داده شده در بدنه اصلی این موتورسیکلت توربینی آن را به محصولی آیرودینامیک مبدل کرده است و از آن مهمتر اینکه طراحان تصمیم گرفتند بخشهای خاصی مانند توربین و تمامی فناوریهای به کار رفته در ساختار موتورسیکلت را به گونه ای در آن قرار دهند که به آسانی قابل مشاهده باشد. آنها این کار را به این دلیل انجام داده اند که بیشتر از قبل بر جذابیت ساختاری آن اضافه کنند.

حداکثر سرعت این موتورسیکلت حدودا ۳۷۷ کیلومتر بر ساعت است که به همین دلیل در دنیا تقریبا بی رقیب است، هرچند در نسخه های ارتقا یافته تر آن این رقم احتمالا بالاتر خواهد بود.

این موتورسیکلت توربینی جدید در جریان رقابتی که در چند روز گذشته در بریتانیا برگزار شد سه رکورد جالب توجه از خود برجای گذاشت که مهمترین آن کسب عنوان سریعترین موتورسیکلت توربینی جهان است. در این قسمت از رقابت Madmax توانست مسافت یک مایل را با سرعت ۳۷۶.۱ کیلومتر بر ساعت طی کند.

همچنین این فناوری جدید در یکی دیگر از رکوردشکنی ها مسافت استاندارد یک چهارم مایل را تنها در ۳.۹۱ ثانیه طی کرد.

مطلب مرتبط :

رونمایی از پرشتاب ترین موتور سیکلت جهان
این صفحه را در تلگرام به اشتر

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *