خانه / دنیای اطراف ما / شروع عملیات تعیین نقطه فرود انسان در مریخ
شروع عملیات تعیین نقطه فرود انسان در مریخ
شروع عملیات تعیین نقطه فرود انسان در مریخ

شروع عملیات تعیین نقطه فرود انسان در مریخ

شروع عملیات تعیین نقطه فرود انسان در مریخ

شروع عملیات تعیین نقطه فرود انسان در مریخ

شروع عملیات تعیین نقطه فرود انسان در مریخ 

به گزارش سایت با ما بیاموز، امروز با موضوع ” شروع عملیات تعیین نقطه فرود انسان در مریخ  ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

به نقل از خبرگزاری مهر، درحالی که ناسا قصد دارد تا 20 سال دیگر اولین گروه از فضانوردان خود را به مریخ بفرستد، فاز جدیدی از برنامه بلند مدت این آژانس فضانوردی جهت تحقق این ایده شروع شده است.

این آژانس فضانوردی جدیدا و با رویکردی کاملا جدی و هدفمند پروژه تلاش برای یافتن بهترین نقاط جهت فرود اولین مسافران مریخ را شروع کرده است. در این پروژه گروهی از دانشمندان این عرصه در کنفرانسی که به مدت ۴ روز در هوستون آمریکا برگزار می شود منطقه ای موسوم به «مناطق اکتشاف» را که در محدوده ای به طول ۱۰۰ کیلومتر گسترده شده است به عنوان مکانی مناسب جهت فرود اولین مسافران مریخ مورد مطالعه قرار می دهند.

مطالعات صورت گرفته توسط دانشمندان ناسا بیانگر آن است که این محدوده به جهت برخورداری از منابع نسبتا کافی نظیر آب یخ زده نهفته در زیر سطح، می تواند بهترین گزینه مکانی جهت فرود فضانوردان باشد.

به نظر می رسد نشست آتی ناسا اولین اقدام جدی برای تعیین مناسب ترین نقطه جهت قدم گذاشتن اولین انسانها در مریخ باشد.

آژانس فضانوردی آمریکا قصد دارد تا در سالهای آینده رشته مطالعات گسترده ای را در زمینه مناسب ترین نقاط فرود در مریخ انجام دهد. این پروژه با استفاده از داده های کاوشگر Mars Odyssey و مدارگرد MRO صورت می گیرد. این دو کاوشگر روباتیکی از سالهای ۲۰۰۱ و ۲۰۰۶ مریخ را زیر نظر قرار داده اند.

بعضی کارشناسان ناسا پیشنهاد می کنند از آنجاییکه این دو کاوشگر عمر مفید مشخصی دارند و برای همیشه نمی توان بر روی کیفیت عملکرد آنها حساب کرد بهتر است هرچه سریعتر مکان مناسب جهت فرود در مریخ با استفاده از این فناوریها مشخص شود.

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...