صفحه اصلی / دنیای اطراف ما / عکس ایستگاه فضایی هنگام عبور از کنار ماه

عکس ایستگاه فضایی هنگام عبور از کنار ماه

عکس عبور ایستگاه فضایی از کنار ماه
عکس ایستگاه فضایی هنگام عبور از کنار ماه

عکس ایستگاه فضایی هنگام عبور از کنار ماه

به گزارش سایت با ما بیاموز، امروز با موضوع ” عکس ایستگاه فضایی هنگام عبور از کنار ماه ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

به نقل از خبرگزاری مهر، بیل اینگالز و جوئل کاسکی عکاسان ناسا در زمان عبور ایستگاه فضایی بین المللی از کنار کره ماه عکس هایی را شکار کرده اند که بسیار جالب می باشد. یکی از عکاسان در مورد این عکس ها گفته است :

عکس برداری از این عبور کار سختی نبود اما به زمان بندی درست، برنامه ریزی و همچنین شناخت دقیق از امکانات و محدودیت های دوربین و دقت بالا نیاز داشت.

عکس عبور ایستگاه فضایی از کنار ماه

ایستگاه فضایی بین المللی با سرعت 30.000 کیلومتر از کنار ماه عبور کرد، و این سرعت زیاد باعث شد که عکاسان برای عکسرداری فقط 0.82 ثانیه زمان داشتند. ایستگاه فضایی بین المللی 400 کیلومتر بالاتر از سطح کره زمین در مدار قرار داشته و معمولا از ستارگان اطراف قابل تشخیص نبوده و اگر دیده شود نیز به صورت خط روشنی است که با سرعت زیادی حرکت می کند.

عکس عبور ایستگاه فضایی از کنار ماه

ایستگاه فضایی بین المللی حدود 110 متر و به اندازه یک زمین فوتبال طول داشته و بزرگترین شی ساخت انسان است. از طرف دیگر، کره ماه قطری معادل 3.475 کیلومتری دارد که شبیه ذره ای کوچک به نظر می رسد.

بر اساس اطلاعات انتشار یافته از طرف ناسا، این عبور تنها چند روز پس از وقوع پدیده ای با نام ماه آبی اتفاق افتاده است. ماه آبی به معنای، یک قرص ماه اضافی در طول يک ماه زمينی است، چه يک ماه دو قرص كامل را به خود ببيند، چه يک چهارم سال يا فصل به جای سه قرص كامل، چهار قرص كامل ماه را داشته‌ باشد. بر اساس تعريف رصد‌خانه نيروی دريايی آمريكا، زمانی كه يک فصل چهار قرص كامل ماه را به خود میيند، به سومين آن ماه آبی گفته می شود.

عکس عبور ایستگاه فضایی از کنار ماه

 

مطلب مرتبط :

آغاز ماموریت یکساله برای اقامت در ایستگاه فضایی
این صفحه را در تلگرام به اشتر

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *