خانه / دنیای اطراف ما / عکس هایی از ابرماه در آسمان جهان

عکس هایی از ابرماه در آسمان جهان

ابرماه

عکس هایی از ابرماه در آسمان جهان

به گزارش سایت با ما بیاموز، امروز با موضوع “ عکس هایی از ابرماه در آسمان جهان ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

به نقل از خبرگزاری مهر، در شب قبل مصادف با تاریخ 29 آگوست 2015 میلادی و برابر با 7 شهریور ماه 1394 کره ماه در نزدیک ترین فاصله خود با زمین یعنی 222 هزار و 631 مایل قرار گرفت بود. این فاصله برای این جزء نزدیک ترین فاصله می باشد که فاضله واقعی و معمولی کره ما با زمین باید 238 هزار و 855 مایل باشد.

وقتی که ماه کامل در نزدیک‌ ترین فاصله از مدار بیضی شکل خود به زمین قرار می‌ گیرد، پدیده‌ای به نام ابرماه یا (Supermoon) اتفاق می‌ افتد. به دلیل بیضی بودن بودن مدار ماه، در حالت عادی در هر 30 روز، فاصله ماه و زمین بین 375 هزار و 406 هزار کیلومتر تغییر می‌ کند.

ابرماه

پدیده ابرماه باعث می‌ شود ماه از دید ساکنین زمین 14 درصد بزرگ‌ تر و 30 درصد درخشان‌ تر از دورترین حالتش به نظر رسد. در حالت عادی نیروی گرانش ماه به زمین باعث تغییرات مشخصی در پدیده‌ های طبیعی می‌ شود اما زمانی که فاصله ماه و زمین کمتر شود این تغییرات افزایش می یابند.

ابرماه

دانشمندان بر این باورند پدیده ابر ماه همیشه باعث افزایش جزر و مد و بعضی تغییرات لایه‌ های زمین می‌ شود. نزدیکی ماه و زمین، افزایش فعالیت‌ های آتشفشانی را به دنبال دارد. اما تا الان وقوع بلایای طبیعی شدیدی در زمان ابر ماه گزارش نشده‌ و این پدیده جای نگرانی ندارد.

ابرماه

برخی از کارشناسان نیز بر این باورند که شب گذشته ماه 14درصد بزرگتر از اندازه عادی خود به نظر می رسید.

ابرماه

پیش بینی می شود، در هفته های آینده هم ابرماه های دیگری اتفاق بی افتد و این ابرماه اولین ابر ماه از سه ابرماهی خواهد بود که به ترتیب در تاریخ های 27 سپتامبر برابر با 5 مهر ماه و 27 اکتبر برابر با 5 آبان به وقوع خواهد پیوست.

ابرماه

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...