خانه / دنیای اطراف ما / معرفی بزرگترین کشتی باری جهان

معرفی بزرگترین کشتی باری جهان

cscl-globe-2

معرفی بزرگترین کشتی باری جهان

معرفی بزرگترین کشتی باری جهان

به گزارش سایت با ما بیاموز ، بار ها شاهد کشتی هایی بودیم که معروف به کشتی های غول پیکر بودند و بار های عظیمی را از این طرف اقیانوس به تمام کشور ها حمل و جا به جا میکردند. و هنوز که هنوزه صنعت بار بری توسط کشتی های غول پیکر پا برجاست و بی شک به حیات خود ادامه خواهد داد.

به همین دلیل امروز شمارو با بزرگ ترین و غول پیکر ترین کشتی جهان آشنا خواهیم کرد.

این کشتی که بزرگترین کشتی جهان هم لقب داره جالب ترین ویژگی آن هم مساحت وابعاد آن است که حدود 4 برابر یک زمین فوتبال است.

البته اگه بخوام آمار دقیقی از این کشتی در اختیارتون قرار بدم میتونم بگم که این کشتی غولپیکر 400 متر طول و 58.6 متر عرض دارد. وبه خاطر همین مساحتش لقب بزرگترین و غولپیکرترین کشتی برای حمل و جابه جایی کانتینر محسوب میشود و این کشتی یعنی CSCL Globe میتواند 19000 کانتینر رو جابه جا کند.

این کشتی توسط شرکتی کره ای برای کشور چین ساخته شده است. البته کشور چین 5 کشتی سفارش داده بود که این کشتی اولین محصول تکمیل شده است.

موتور این کشتی از نوع CSL Globe است که حدود 77200 اسب بخار قدرت داره و با جدیدترین فناوری های روز دنیا ساخته شده است و به همین علت این کشتی را بیش از پیش خاص تر کرده است.

راستی قبل از اینکه این کشتی بزرگساخته بشه و لقب غول پیکر ترین کشتی جهان رو به خودش اختصاص بده. کشتی Maersk Triple میتونست 18270 کانتینر رو حمل کنه.

معرفی بزرگترین کشتی باری جهان

معرفی بزرگترین کشتی باری جهان

منبع :

خبرگزاری مهر

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...