صفحه اصلی / دنیای اطراف ما / معرفی جدیدترین فناوری های هفته

معرفی جدیدترین فناوری های هفته

معرفی جدیدترین فناوری های هفته

به گزارش سایت با ما بیاموز –  طبق روال گذشته گلچینی از بهترین و جدیدترین فناوری های هفته رو براتون آماده میکنم تا همیشه از خبر های داغ تکتولوژِی آگاه باشید.

1- ساخت چراغ های LED  برای دوچرخه سواران :

با وجود ساخت چنین عینک هایی توسط شرکت های مطرح این بار یک شرکت آمریکای یک جفت چراغ هایی به رنگ سفید و قرمز برای جلو عقب دوچرخه ساخته است که قابلیت هایی مانند جذب نور خورشید در روز و بازتاب انرژی ذخیره شده در شب را دارد و هم چنین میتوان این نوع چراغ ها را هر 24 ساعت یکبار شارژ کرد. این چراغ ها ضد آب بوده  و وبه صورت هوشمند هر وقت انرژی ذخیره شده در باتری ها کم شود به خودی خود از دینام های نصب شده در چرخ ها استفاده میکند تا شارژ شود.

جدیدترین فناوری
جدیدترین فناوری

2- ساخت عینک زد مه برای کوه نوردان

حتما در فیلم ها و یا در مسابقات ورزشی شاهد همچین عینک هایی بوده اید که اسکی باز ها آن را برای محافظت از سرما و دید خوب در هوای مه آلود استفاده می کنند. ولی باز هم کارایی عینک های قدیمی نمتواند کوه نوردان یا اسکی بازان را راضی نگه دارد. برای همین یک شرکت امریکایی عینکی را ساخته که میتواند با داشتن سنسور های هوشمند در موقع بخار گرفتن شیشه عینک ، آن را بخار کند و از تار بودن دید برای کوهنوردان جلو گیری کند. این عینک در نوع خودش عالی بوده و کاراییش خیلی برای کاربران این نوع عینک ها مفید نشون داده.

جدیدترین فناوری
جدیدترین فناوری

3- ساخت ماشین چند کاره 

شنیدن اسم ماشین های پرنده شمارو به یاد فیلم های علمی تخیلی میندازه و تصور اینکه بتونید یک روز با ماشین خودتون پرواز کنید خیلی هم غیر ممکن نیست چون شرکتی درآریزونای آمریکا خبر از ساخت چنین ماشین رو داده که هم بتونه رو زمین راه بره وهم بتونه پرواز کنه. و قسمت جالب این ماشین داشتن ابزار های پرواز در بدنه خودش هست که در صورت لزوم و با رسیدن به سرعت 112 کیلومتر بر ساعت میتونه با باز کردن بال های پرواز خودش در آسمون به پرواز در بیاد.

جدیدترین فناوری
جدیدترین فناوری
این صفحه را در تلگرام به اشتر

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *