خانه / دنیای اطراف ما / ناسا پهپاد مریخ نورد می سازد

ناسا پهپاد مریخ نورد می سازد

ناسا پهپاد مریخ نورد می سازد

ناسا پهپاد مریخ نورد می سازد

ناسا پهپاد مریخ نورد می سازد

به گزارش سایت با ما بیاموز، امروز با موضوع ” ناسا پهپاد مریخ نورد می سازد ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم

به نقل از خبرگزاری مهر، فناوری جدیدی که این روزها در یکی از مراکز تحقیقاتی ناسا در حال توسعه است Prandtl–m نام دارد و در صورتی که آزمایشات مربوط به آن با موفقیت طی شود، لقب اولین سیستم پروازی سیاره مریخ را خواهد داشت.

ناسا از عنون بال پروازی نیز برای توصیف این پهپاد مریخ نورد استفاده کرده است. این سیستم جدید پروازی ویژه حرکت در ارتفاع پایین برای کسب اطلاعات بهتر از مریخ و توسعه برنامه های شناسایی آن طراحی شده است. ناسا در نظر دارد تا پرتابهای آزمایشی این فناوری جدید را اواخر سال 2015 انجام دهد.

تا الان مأموریت های شناسایی مریخ در دو بخش صورت گرفته است : پرواز مدار و حرکت بر روی سطح. حالا ناسا در نظر دارد تا شکاف میان این دو یعنی پرواز در ارتفاع پایین را با فناوری Prandtl–m پهپاد مریخ نورد پر کند. ارایه این فناوری جدید در قالب برنامه فرصت های پرواز آرمسترانگ ناسا دنبال می شود. این سیستم پروازی ساختاری بسیار ساده داشته و ویژگی اصلاح خودکار سطح پروازی خود را دارد. دانشمندان ناسا مدل ابتدایی آن را از مواد ترکیبی سبکی ساخته اند.

پهپاد مریخ نورد Prandtl–m پهنای بال درحدود ۶۱ سانتیمتر و نزدیک به ۱.۸ کیلوگرم وزن دارد. ناسا قصد دارد تا در حین آزمایشاتی که بر روی این سیستم جدید پروازی انجام می دهد فناوری هایی نظیر دوربین های فیلمبرداری و رادیو سنج هم نصب کند. از این ابزارها برای جمع آوری اطلاعات کامل از منطقه در حال پرواز استفاده می شود.

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...