خانه / دنیای اطراف ما / هدایت هواپیمای بدون سرنشین با چشم حشرات

هدایت هواپیمای بدون سرنشین با چشم حشرات

هدایت هواپیمای بدون سرنشین با چشم حشرات

هدایت هواپیمای بدون سرنشین با چشم حشرات

هدایت هواپیمای بدون سرنشین با چشم حشرات

به گزارش سایت “با ما بیاموز” ، با مقاله ی “هدایت هواپیمای کوچک بدون سرنشین توسط چشم حشرات” خدمت شما هستیم.

چشم مصنوعی کوچک با الهام از سیستم بینایی حشرات، که موجب پرواز هواپیماهای کوچک و بدون سرنشین، به اطراف میشود! در آزمایشات تحقیقاتی دولتی (روباتیک حشرات) این هواپیما ها با قصد نظارت و جاسوسی، مورد بررسی قرار میگیرند. آنها میتوانند حتی در مکان هایی حضور داشته باشند که به سود انسان هاست، اما هنوز مقدار زیادی کار در بخش توسعه ی سیستم ناوبری مینیاتوری انجام میشود.

Floreano ، مدیر آزمایش سیستم های هوشمند در موسسه تکنولوژی فدرال سوئیس میگوید:

نظارت ویژه ی ما بیشتر به دلیل فضای محدود میباشد که باید از برخود هواپیماها ، جلوگیری کنیم! برخی تلاش کرده اند تا با استفاده از دوربین های دیجیتال این مشکل را برطرف کنند اما متاسفانه اندازه ی متوسط آنها نسبت به هواپیمای کوچک، بسیار بزرگ است!

پرواز هواپیماهای بدون سرنشین کوچک می تواند مورد استفاده برای انجام کارهای با ارزش در طیف بسیار گسترده تر از محیط های بزرگتر مثلا در مقایسه با هواپیماهای بدون سرنشین معمولی بیشتر است. این الگو با چشم مصنوعی که از یک لنز در بالای سه آشکارسازهای نوری الکترونیکی مرتب شده در یک الگوی مثلثی تشکیل شده است. با ترکیب اندازه گیری از آشکارسازهای نوری فرد، دستگاه می تواند به سرعت و جهت حرکت در نظر آن را احساس کند؛ الگوریتم سیگنال درحال حاضر مورد توسعه قرار گرفته است و باید آنها را به تراشه های کوچک برنامه ریزی، برای محاسبه چیزهایی مانند فاصله به اشیاء یا محاسبه ی زمان برخورد به یک جسم قوی…

Floreano میگوید چشم ابتدایی به ویژه برای هواپیماهای بدون سرنشین که وزن 50 گرم یا کمتر دارند،نمیتواند بیشتر از چند گرم باشد و این مشکل اساسی ماست.

 

منبع:www.technologyreview.com

 

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...