خانه / دنیای اطراف ما / پیشرفته ترین زیردریایی جهان

پیشرفته ترین زیردریایی جهان

پیشرفته ترین زیردریایی جهان

پیشرفته ترین زیردریایی جهان

به گزارش سایت با ما بیاموز، امروز با موضوع ” پیشرفته ترین زیردریایی جهان ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

به نقل از خبرگزاری مهر، زیردریایی C-Researcher 3 اولین زیردریایی کوچک سه نفره شفاف در دنیا به شمار می رود که می تواند به عمق 1700 متری اقیانوس برود، عمقی که بی شک ورود سیستم های مشابه در آن غیرممکن می باشد و ممکن است جان افراد و خود زیردریایی به خطر بی افتد.

طراحان شرکت U Boat Worx هلند که در بخش طراحی و ساخت انواع زیردریایی تخصص ویژه ای دارد، قبلا هم سیستم های زیرآبی مانند HP Sport Sub 2 را معرفی کرده بودند و حالا با رونمایی از C-Researcher 3 تحولی شگرف در این عرصه ایجاد کرده اند.

سه سرنشین این دستگاه هوشمند در محفظه کروی شکل آن که کاملا با شیشه نشکن ساخته شده است، قرار می گیرند و به همین دلیل از مشاهده چشم انداز 360 درجه ای (پانورامایی) اعماق اقیانوس لذت می برند. مهمترین کاربرد این زیردریایی استفاده در مأموریتهای علمی و تحقیقاتی می باشد.

امکان نصب انواع سیستم های نمونه بردار، تصویربرداری HD و سایر تجهیزات علمی از مهمترین قابلیت های این فناوری جدید محسوب می شود. با استفاده از این تجهیزات امکان تهیه نقش های 2 بعدی و 3 بعدی از زیر آب وجود دارد.

در کنار تمامی این قابلیت ها باید به محفظه شیشه ای بزرگ آن اشاره کرد که دو دانشمند و یک هدایت کننده به راحتی در آن جای می گیرند.

شرکت سازنده بر این باور استآنهایی که سوار به این زیردریایی راهی نقاط ناشناخته اقیانوس می شوند در واقع اولین انسانهایی خواهند بود که از ساختارهای اعماق اقیانوس ها آگاه خواهند شد.

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...