خانه / دنیای اطراف ما / چگونه کاکتوس امواج وای فای را جذب می کند

چگونه کاکتوس امواج وای فای را جذب می کند

چگونه کاکتوس امواج وای فای را جذب می کند

چگونه کاکتوس امواج وای فای را جذب می کند

چگونه کاکتوس امواج وای فای را جذب می کند

با ما بیاموز، محققان سالهاست که روی امواج وای فای در حال تحقیق و آزمایش هستند و به نتایجی مبنی بر خطرناک بودن امواج وای فای بر سلامت انسان دست یافته اند در واقع محققان آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان (IARC) به نتیجه رسیدن که امواج وای فای باعث ایجاد سرطان در انسان می شود و در گروه عوامل که احتمالا موجب سرطان می شوند طبقه بندی شده است.

نکته مهم : همانطور که گفته شد در طول سال های اخیر مقالات مختلفی منتشر شد که خطرناک بودن امواج وای فای را رد یا تایید کرده است. پس هنوز دقیقا نمیتوان گفت امواج وای فای خطرناک می باشد ولی میتوان احتمال خطرناک بودن را در نظر گرفت.

چگونه کاکتوس امواج وای فای را جذب می کند

همچنین محققان دیگری به ساخت ابزار هایی برای جذب و دفع این امواج خطرناک پرداخته اند ولی هنوز دستگاهی که بتواند به خوبی این امواج را دفع کند دست نیافته اند. ولی گروهی از گیاه شناسان به کشف جالبی مبنی بر استفاده از گیاه کاکتوس برای دفع امواج وای فای رسیده اند.

گیاه کاکتوس به ویژه نوع برگ پهن و تیغ دار این گیاه می تواند امواج خطرناک وای فای و همچنین امواج تلفن همراه و پارازیت های ماهواره را جذب کرده و از خطرات ناشی از این امواج ها که موجب سرطان می شود جلوگیری کند. پیشنهاد می شود حتما در اتاقی که مودم وای فای قرار دارد چند گیاه کاکتوس قرار دهید.

در واقع کاکتوس فواید متفاوتی دارد و یکی از این موارد که در پاراگراف قبلی اشاره شد در جذب امواج الکترومغناطیسی مانند امواج وای فای و گوشی ها می باشد. وظیفه جذب این امواج در کاکتوس توسط تیغ های سطح کاکتوس انجام می شود که همانند آنتن های گیرنده بسیار قدرتمند امواج خطرناک و نویز های محیط را جذب می کند. میزان جذب این نوع از امواج به کمک کاکتوس خیلی زیاد می باشد. امروزه در نیروگاه هایی که امواج و تششعات اتمی و امواج الکترومغناطیسی وجود دارد از مزرعه های کاکتوس برای جذب این امواج مخرب استفاده می شود.

نکته : اگر مقالاتی در مورد این مطلب میشناسید که به رد یا تایید خطرناک بودن امواج پرداخته است به ما معرفی کنید.

 

چگونه کاکتوس امواج وای فای را جذب می کند

چگونه کاکتوس امواج وای فای را جذب می کند

منبع :
instructables
—————————————————————————————————————————————–

توجه : این مطلب متعلق به سایت با ما بیاموز می باشد و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع ،خلاف قانون می باشد.

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...