خانه / دنیای اطراف ما / کنترل ذهنی دست های مصنوعی

کنترل ذهنی دست های مصنوعی

کنترل ذهنی دست های مصنوعی

کنترل ذهنی دست های مصنوعی

کنترل ذهنی دست های مصنوعی

به گزارش سایت با ما بیاموز ، امروز با موضوع کنترل ذهنی دست های مصنوعی در خدمت شما هستیم.

یک مرد اهل کشور آمریکا که در 40 سال پیش دست خود را از دست داده است توسط دست های مصنوعی که با ذهن کنترل میشوند دوباره توانست با دو دست کارهایش را انجام دهد.

سازمان تحقیقاتی و دفاعی کشور امریکا  به نام “دارپا” در پژوهش جدید خودش توانست به مردی که در 40 سال پیش در اثر تصادفی دست خود را از دست داده است با یک عمل جراحی و پیوند زدن یک دست مصنوعی که با ذهن کنترل می شود به او کمک کند تا دوباره بتواند لذت داشتن دو دست را تجربه کند

این دانشمندان و پژوهشگران اعتقاد دارند این پروژه اولین باری است که چنین پیوندی در دو طرف عضو قطع شده بدن انسان انجام می شود. در این پیوند از ایمپلنت های عصبی و حسگری برای کنترل دست های مصنوعی روباتیکی توسط مغز کمک گرفته شده.

رئیس تحقیقاتی این پروژه در این مورد می گوید :

هر چند عملکرد و حرکت این دست مصنوعی نسبت به دست طبیعی انسان سرعتش کمتر است اما می توان امیدوار بود که با تمرینات مداوم سرعت دستان روباتیک را به سرعت دستان یک انسان معمولی نیز نزدیک کرد. دراین روش که موسوم به MPL شناخته می شود، بیمار با کمک ذهن کنترل قسمت های پروتز شده خود را انجام میدهد

پس از یک هفته از سپری شدن این عمل جراحی، مرد امریکایی با آموزش و تمرین به خوبی قادر به انجام کارهای شخصی خود یا برداشتن ظروف، تخم مرغ و حتی یک فنجان قهوه است.

منبع :

خبرگزاری مهر

این صفحه را در تلگرام به اشتر

یک نظر

  1. اشتراک ها: کنترل دست‌ مصنوعی به کمک ذهن + فیلم - ایران فناوری

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...