چگونه نشانگر کتاب نمدی بسازیم

0

چگونه نشانگر کتاب نمدی بسازیم . در این مطلب نحوه ساخت نشانگر کتاب با پارچه نمدی را یاد می‌گیریم. با یکی دیگر از کاردستی های سایت با ما بیاموز همراه باشید.

در این مطلب سعی داریم با تهیه مقداری پارچه نمدی و برش یک مستطیل از روی ان و همچنین با استفاده از ربان یا نوار ها پارچه یک نشانگر کتاب نمدی بسیار زیبا بسازیم. روش ساخت چنین کاردستی بسیار آسان بوده و در زمان کوتاهی می توانید به نتیجه مطلوب برسید.

مراحل ساخت نشانگر کتاب نمدی 

مرحله اول : ابتدا وسایل مورد نیاز را تهیه نمایید:

  • مقداری پارچه نمدی در رنگ دلخواه
  • مقداری ربان یا نوار ها پارچه

نشانگر کتاب نمدی

مرحله دوم : در این بخش از روی پارچه نمدی مورد نظر یک تکه پارچه دارای 15 سانتی متر طول و حدود 2.5 تا 3 سانتی متر عرض برش بزنید.

نشانگر کتاب نمدی

مرحله سوم : در این بخش از بالای طرح همانند تصویر زیر قسمتی از پارچه نمدی را تا بزنید و یک برش کوتاه در ان ایجاد کنید. از تصاویر زیر الگو بگیرید.

نشانگر کتاب نمدی نشانگر کتاب نمدی

مرحله چهارم : همانند مرحله قبل در ادامه پارچه نیز برش هایی را ایجاد کنید تا در روی پارچه 6 برش ایجاد شود.

نشانگر کتاب نمدی

نشانگر کتاب نمدی

مرحله پنجم : در این بخش حدود 40 سانتی متر ربان یا نوار پارچه ای تهیه کنید و یکبار به صورت یکی در میان از درون برش هایی که در پارچه ایجاد کرده اید عبور دهید.

سپس بار دیگر طرف دیگر ربان را از پشت پارچه و به صورت یک در میان از برش ها عبور دهید. از تصاویر زیر به خوبی الگو بگیرید.

نشانگر کتاب نمدی نشانگر کتاب نمدی

مرحله ششم : در این بخش انتهای ربان ها را به صورت کج برش بزنید تا طرح زیبایی ایجاد شود. اگر ادامه ربان اضافه بود می توانید آن را برش بزنید.

نشانگر کتاب نمدی نشانگر کتاب نمدی

مرحله هفتم : در نهایت شما توانسته اید یک نشانگر کتاب نمدی بسیار زیبا بسازید. امیدوارم از این آموزش نهایت لذت را برده باشید.

نکته : زمانی که این کاردستی را ساخته اید از آن عکس گرفته و برای ما در قالب نظر بفرستید تا کاربران دیگر آن را مشاهده کنند. برای حمایت ما سایت ایران فناوری به دوستان خود معرفی نمایید.

نشانگر کتاب نمدی نشانگر کتاب نمدی نشانگر کتاب نمدی

توجه : این مطلب متعلق به سایت با ما بیاموز می باشد و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع ،خلاف قانون می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.