آموزش ساخت قندیل یخی با بطری نوشابه

0

آموزش ساخت قندیل یخی با بطری نوشابه . در این مطلب با آموزش ساخت قندیل یخی با بطری نوشابه در خدمت شما هستیم. با یکی دیگر از ایده های ساخت کاردستی با وسایل دور ریختنی و بطری پلاستیکی سایت با ما بیاموز همراه باشید.

مراحل ساخت قندیل یخی با بطری نوشابه

مرحله اول: یک بطری نوشابه تهیه کنید و ابتدا و انتهای آن را همانند تصویر زیر برش بزنید.

ساخت قندیل یخی

مرحله دوم: در این قسمت بدنه بطری را به صورت طولی به شکل نوارهایی با عرض 2 سانتی متر را برش بزنید. در این بخش با قیچی بالای هر نوار برش زده را کمی کمانی برش زده و قسمت پایینی آن را به صورت نوک تیز برش بزنید. از تصاویر زیر الگو بگیرید

ساخت قندیل یخی ساخت قندیل یخی

مرحله سوم: در این بخش به کمک حرارت شعله شمع یا سایر وسایل مانند اجاق گاز به هر نوار برش زده گرما دهید تا انعطاف پذیر شود. سپس با دو دستان خود دو طرف آن را گرفته و پیج دهید. همانند تصویر زیر. حتما نکات ایمنی را در استفاده از اجاق گاز و حتی گرمای شمع رعایت کنید تا آسیب نبینید.

ساخت قندیل یخی ساخت قندیل یخی

مرحله چهارم: در این بخش قسمت بالایی قندیل یخی ساخته شده را یک حفره ایجاد کنید تا بتوانید به کمک نخ آنها را آویزان کنید. برای ایجاد حفره می‌توانید از دستگاه پانچ‌کن استفاده کنید. اگر این ابزار را ندارید یک میخ را داغ کرده و از درون آن عبور دهید. البته باید حتما نکات ایمنی را رعایت کنید.

ساخت قندیل یخی ساخت قندیل یخی ساخت قندیل یخی

توجه : این مطلب متعلق به سایت با ما بیاموز می باشد و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع ،خلاف قانون می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.