خانه / دنیای اطراف ما / چراغ جاذبه GravityLight

چراغ جاذبه GravityLight

GravityLight

GravityLight

چراغ جاذبه GravityLight

به گزارش سایت با ما بیاموز، امروز با موضوع ” چراغ جاذبه GravityLight ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

با توجه به اینکه در عصر ارتباطات ، فناوری و تکنولوژی زندگی می کنیم ولی باز هم تعداد زیادی از خانواده ها در کشورهای فقیر از ساده ترین لوازم ضروری نظیر برق یا آب نوشیدنی سالم بی بهره هستند. تعداد زیادی از خانواده هایی که در کشورهای افریقایی زندگی می کنند که برای روشن نگه داشتن مکان خود به ناچار مشغول سوزاندن چوب، نفت سفید یا … هستند. ولی محققان انگلیسی موفق به ساخت چراغ جدیدی شده اند که با جاذبه زمین کار می کند و می تواند راه حل مفیدی برای چنین افرادی باشد.

چراغ جاذبه GravityLight چراغ کم قیمتی است که می تواند روشنایی را به خانه ها بیاورد. این چراغ به جای استفاده از سیم و دو شاخه یا پنل های خورشیدی گران قیمت فقط با یک سیم ثقلی ارزان قیمت کار می کند.

GravityLight

GravityLight

روش روشن شدن این چراغ را می توان در برداشت انرژی از جسمی دانست که دارای ارتفاع است. کاربران با کشیدن یک ریسمان سبب بالا رفتن یک وزنه ۱۱ کیلوگرمی می شوند سپس با رها کردن سیم و بازگشت جسم به حالت اولیه خود باعث ایجاد فعالیتی می شوند که بسیار آهسته ولی با گردش بالایی همراه است. حرکت چرخ زنجیر در زمان پایین آمدن وزنه باعث می شود تا ژانراتور DC با سرعتی در حدود هزاران دور در دقیقه به چرخش درآید.

این انرژی برای روشن شدن لامپ هایLED کم مصرف کافی بوده و به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه را با توجه به ارتفاع وزنه روشن خواهد بود و نوری سفید رنگ را در اطرافش پخش می کند. اولین مصرف کنندگان این چراغ ها شهروندان کنیایی خواهند بود.

منبع :
خبرگزاری مهر

مطلب مرتبط :

ناسا راهی برای مسافرت های طولانی فضایی پیدا کرد
این صفحه را در تلگرام به اشتر

یک نظر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...