خانه / دنیای اطراف ما / پرواز بزرگ ترین هواپیمای جهان Stratolaunch

پرواز بزرگ ترین هواپیمای جهان Stratolaunch

Stratolaunch

Stratolaunch

پرواز بزرگ ترین هواپیمای جهان Stratolaunch

به گزارش سایت با ما بیاموز، امروز با موضوع ” پرواز بزرگ ترین هواپیمای جهان Stratolaunch ” در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

به نقل از خبرگزاری مهر، در سال ۲۰۱۱، پل آلن موسس مایکروسافت به همراه الون ماسک موسس تسلا و اسپیس ایکس ساخت بزرگترین هواپیمای دنیا را شروع کرده اند. این هواپیما Stratolaunch نام دارد و در پایگاه Mojave Air and Space در کالیفرنیا در حال ساخت می باشد. همچنین کمپانی سازنده این هواپیما Stratolaunch Systems نام دارد و نخستین پرواز این هواپیما را در سال 2016 تعیین کرده اند.

هدف از ساخت این هواپیمای غول پیکر به منظور تولید موشک های هوا پرتاب حمل ماهواره ها است. سیستم هوا پرتاب به موشک ها این امکان را می دهد تا در شرایط سخت موجود در جو از زمین بلند شوند و همچنین سرعت این سیستم از صفر مایل در ساعت شروع نمی شود در نتیجه می تواند سهم به سزایی در کاهش مصرف سوخت داشته باشد.

این هواپیما می تواند به دفعات زیادی برای پرتاب مورد استفاده قرار گرفته و محققان می توانند بهترین موقعیت برای پرتاب موشک را انتخاب کنند. با استفاده از این روش می توان اطمینان داشت که فضاپیما می تواند ماهواره ها را بر مسیر صحیح آنها قرار دهد. اما باری که توسط این هواپیما حمل می شود، محدود است.

طول بال این هواپیما در حدود 385 فوت خواهد بود که 123 فوت از طول بال هواپیمای ایرباس A380 پهن تر است. هواپیمای ایرباس A380 بزرگترین هواپیمای مسافربری دنیا است. این هواپیما برای بلند شدن از زمین به فضای 12 هزار فوتی نیاز دارد که ممکن است مشکل ساز شود.

این صفحه را در تلگرام به اشتر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

تصاویر: اینها کارتن نیستند، هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن

هنرنمایی در ساخت فنجان با طرح کارتن با ما بیاموز، در نگاه اول و با ...